Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині придбали 12 квартир для ВПО

214

Державна програма отримання житла для внутрішньо переміщених осіб, у яких зруйноване житло внаслідок російської агресії, почала діяти на Сумщині з травня. На сьогодні придбали 12 квартир: дві квартири у Ромнах та десять у Сумах.

Ця програма наразі виконується не за державні кошти, а за благодійні внески небайдужих людей. На Сумщину виділено 20 млн грн, розповів Суспільному.Суми директор Сумського регіонального управління “Держмолодьжитло” Володимир Братушка.

“Держава в особі нашого фонду “Держмолодьжитло” викуповує житло у фізичних осіб та будівельників, з подальшою передачею в винаймання переселенцям житло, яких зруйновано. На дуже пільгових умовах наймання – одна гривня на рік. Від тих, хто буде жити в цих квартирах, вимагається сплачувати комунальні платежі”, – розповів Володимир Братушка.

За умовами програми, квартири мають бути здані в експлуатацію, вмебльовані достатнім чином для того, щоб там могли проживати сім’ї.

За домовленістю з Червоним Хрестом останні зобов’язуються забезпечити житло необхідною побутовою технікою: холодильниками, пральними машинами, мікрохвильовими печами. Також, нададуть посуд та постільну білизну.

Пріоритет надається багатодітним родинам. Втім, якщо такої категорії охочих не виявиться, укладатимуть договори і з іншими родинами.

На сьогодні, розповів Володимир Братушка, у співпраці з обласною військовою адміністрацією, знайшли шість родин, які погодились проживати у викуплених “Держмолодьжитлом” квартирах. Наразі, за словами чоловіка, чекають узгодження у законодавстві.

“Є така вимога – якщо житлові приміщення, які знаходяться в державній власності, надаються в оренду, то це повинно робитися через систему Prozorro і через конкурс. Оскільки ми з людей грошей брати не збираємось, треба внести деякі правки до постанов, для того, щоб люди могли заселитися і безплатно, без орендної плати, жити в цьому приміщенні. Зараз виправляються помилки і, гадаю, у найближчі два-три тижні люди зможуть заселитися” – додав Володимир Братушка.

Договір із мешканцями попередньо укладатиметься на рік, з можливістю подальшого продовження. Втім, викупити житло для себе родини не зможуть, додав Володимир Братушка.

Для того ж, аби отримати інформацію про програму можна звертатися до регіонального управління “Держмолодьжитла”.