На Сумщині мають створити структурні підрозділи з питань цивільного захисту
Члени обласної комісії ТЕБ та НС заслухали директора Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Олександра МИЛАША, який повідомив, що й досі не створено структурні підрозділи з питань цивільного захисту у містах Білопілля, Буринь, Ворожба, Дружба, Путивль, Тростянець, у селищах Велика Писарівка, Шалигине, а також у селах Верхня Сироватка, Грунь, Миропілля та Сад.
«Усі голови територіальних громад мають розуміти, що вони є керівниками цивільного захисту цих громад. Під вашим керівництвом створюються комісії ТЕБ та НС. Ви відповідаєте за всі заходи, які здійснюються на вашій території, координуєте діяльність усіх установ, підприємств та організацій, пов’язаних з технологічною безпекою. Це функції, які делеговані вам державою, – наголосив Василь Хома. – Ви повинні неухильно виконувати всі повноваження, які на вас покладені законом. Тому ви маєте забезпечити функціонування підрозділів з питань цивільного захисту».
Стурбованість членів комісії ТЕБ та НС викликало також питання щодо стану захисних споруд на території області. Як зауважила заступник директора Департаменту цивільного захисту населення Сумської облдержадміністрації Тетяна КОСЬКОВА, заходи з ведення обліку таких споруд, розрахунок потреби захисних споруд, приведення їх у готовність, утримання, а також навчання населення – це завдання органів самоврядування, які здебільшого є власниками й балансоутримувачами цих споруд.
«У сьогоднішніх умовах ми маємо зробити все, щоб захисні споруди були готові, а жителі громад чітко знали, де вони знаходяться, – зазначив Василь Хома. – Тому нам необхідно затвердити Комплекс заходів щодо відновлення функціонування захисних споруд цивільного захисту за призначенням та їх доукомплектування необхідними засобами цивільного захисту і майном. А голови громад мають здійснити заходи щодо приведення захисних споруд у готовність до використання за призначенням та укомплектувати їх всім необхідними. А також вони повинні довести до населення усіма доступними засобами інформацію щодо місць розташування ахисних споруд цивільного захисту».
Крім того, комісією ТЕБ та НС було рекомендовано Білопільському, Буринському, Ворожбянському та Путивльському міським, Кириківському, Хотінському та Шалигінському селищним, Андріяшівському, Боромлянському, Верхньосироватському, Вільшанському, Грунському, Комишанському, Коровинському, Миропільському, Нижньосироватському, Попівському, Садівському, Юнаківському сільським головам створити місцеві матеріальні резерви, визначити та затвердити відповідним рішенням місця їх розміщення та порядки створення і використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і номенклатури.