Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині коронавірус іде у наступ

422
В Україні спостерігається погіршення ситуації із розповсюдженням коронавірусу. У чотирьох областях (Луганська, Херсонська, Чернівецька) та у м. Київ показники захворюваності вже не відповідають нормам, що встановлені для зеленої зони. Кожне п’яте ковідне ліжко у реанімаціях українських медичних закладів зайнято ковідним пацієнтом. Із наступного понеділка 13 вересня в Україні може бути запроваджений жовтий рівень епіднебезпеки у зв’язку зі зростанням захворюваності на COVID-19. Про це сказав міністр охорони здоров’я Віктор ЛЯШКО в ефірі одного з телеканалів. «Україна вже сьогодні перевищила індикатори, які можуть перевести країну із зеленого рівня епіднебезпеки в жовтий. На цьому тижні відбудеться комісія ТЕБ та НС, і, скоріш за все, з наступного понеділка Україна перейде в жовтий рівень епіднебезпеки. Будуть встановлені додаткові обмеження, які стосуються в першу чергу масових заходів», – сказав Ляшко. Головний державний санітарний лікар прогнозує, що локдаун навряд чи буде введений раніше листопада.
У Сумах за минулий тиждень також зросла кількість нових випадків захворювання та пацієнтів, госпіталізованих до стаціонарів. Про це 6 вересня на апаратній нараді в мерії розповіла начальник міського відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко. За минулий тиждень у Сумах коронавірус виявили у 124 сумчан (попереднього тижня – 101). Показники захворюваності за попередній тиждень зросли на 18,5%. Серед захворівших – 6 дітей і 1 медпрацівник. Летальних випадків не зареєстровано, як і на попередньому тижні. Станом на понеділок коронавірусну інфекцію виявлено вже у 13,7% жителів міста. За минулу добу зареєстровано 12 випадків зараження, 5 осіб – одужали. «Рівень госпіталізацій у нормі, але хочу відзначити, що зросла кількість пацієнтів, підключених до апаратів ШВЛ, що свідчить про тяжкий перебіг захворювання», – наголосила посадовиця.
Триває вакцинальна кампанія – 35% сумчан вже щепилися від COVID-19. У Сумах пункти вакцинації працюють як у будні, так і у вихідні. Усього в Сумах проведено 123 569 щеплень, вакцинувалися 34,2% дорослого населення. Дві дози щеплення вже отримали 56,2% медичних працівників обласного центру. Усього на Сумщині проведено 281 012 щеплень, повністю вакциновані 119 997 осіб.

Ксенія Соболєва, Панорама, №36