На Сумщині анулювали бронювання працівників частини закладів охорони здоров’я
Бронювання працівників частини закладів охорони здоров’я Сумщини анулювали через невиконання мобілізаційного завдання, повідомив лікар одного з медзакладів обласного центру.
Зміни до постанови №45
Як пояснив в ефірі Українського радіо начальник групи комунікацій Сумського обласного ТЦК та СП Олександр Бондаренко, мобілізаційні завдання підприємствам і установам видають в ОВА чи РВА. Бронювання здійснюється згідно з постановами №45 і №76. Але до постанови №45 внесені зміни.
Працівники втрачають відстрочку від мобілізації, якщо установа не виконує мобілізаційне завдання або це мобілізаційне завдання взагалі було відсутнє. За результатами перевірки встановлено, що медичні заклади, які бронювались саме за наявності мобілізаційного завдання, його не виконують.
“В разі підтвердження мобілізаційного завдання або за наявності ознак критичності, медичні заклади мають можливість повторно подавати документи на бронювання своїх працівників. Як по 45-й постанові, так і по 76-й постанові”, — сказав Олександр Бондаренко.
Бронювання за постановою №76
Відбулося чергове засідання комісії при ОВА, щодо визнання підприємств критично важливими. За інформацією першого заступника голови ОВА Тараса Савченка, ряд підприємств підтвердили свої мобілізаційні завдання і їм залишене бронювання.
“Комісія розглянула близько 90 підприємств і підтверджено їх критичну важливість для регіону. Серед них 39 установ, близько 40%, саме сфера охорони здоров’я. По деяких підприємствах з охорони здоров’я робота ще ведеться. Коли будуть уточнені критерії, як на національному рівні, так і будуть уточнені мобзавдання на обласному. Будуть прийняті відповідні рішення за чинним законодавством”, — сказав Тарас Савченко та розповів про алгоритм бронювання працівників.
“За постановою №76 алгоритм наступний: підприємства і організації подають відповідний пакет документів на розгляд комісії при ОВА. Комісія у визначений строк, але не довше ніж десяти днів розглядає відповідний пакет документів. І приймає рішення, фіксує це протоколом і подає на розгляд голові ОВА. Далі голова підписує відповідне розпорядження про визнання або не визнання установи критично важливою. І далі через портал “Дія” вже самі підприємства вносять своїх працівників і бронюють їх відповідно до чинного законодавства. Стосовно постанови №45, то повноваження бронювати або розбронювати окремі установи, організації, працівників за цією постановою мають виключно співробітники ТЦК та СП. Це їхня відповідальність і їхні повноваження”.
Терміни за збільшення відсотка бронювання
Заступник начальника Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Манукало повідомив, що фахівці медичної галузі наразі бронюються згідно з постановою №45 відповідно до переліку посад та професій. Зокрема, він також додав, що з 15 грудня 2024 року Кабінет Міністрів продовжив термін бронювання на місяць у зв’язку із кібератакою на всі реєстри. Тобто до моменту виходу нового механізму врегулювання щодо збільшення кількості бронювання лікарів, вони на тому ж рівні рахуються як заброньовані:
“Існує відсоток бронювання, це наразі 50% із загальної кількості військовозобов’язаних, які працюють у медичних установах. Також для забезпечення надання медичної допомоги введено в дію рішення Ради Національної безпеки від 5 грудня Указом президента, де доручено Кабінету Міністрів протягом місяця розглянути механізм, щодо збільшення відсотка бронювання. То чекаємо на роз’яснення. Також медичні фахівці можуть забронюватися по 76-й постанові. Відповідно теж 50%, тобто у сукупності всього в медичній галузі, наразі можна бронювати 50%. Вони можуть бронюватися і без операційного завдання”.