Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На похорон у Криму прийшло більше тисячі людей

292

Близько однієї тисячі людей прийшли попрощатися з Решатом Аметовим, тіло якого з ознаками насильства і тортур знайшли 15 березня, напередодні референдуму про статус Криму, у лісі біля села Суничне Білогірського району.
Решат Аметов, якому було 39 років, жив у селі Курци під Сімферополем. Він зник 3 березня. Останній раз його бачили біля Ради міністрів Криму, де він брав участь у мирній акції проти вторгнення до Криму російських військ. За словами очевидців, після кількох годин мітингу до нього підійшли троє чоловіків (двоє у військовому одязі, один – у цивільному), оточили і швидко кудись повели.
В руках у чоловіка не було ніякої політичної символіки чи плакату. З тих пір він не виходив на зв’язок, повідомляє ВВС Україна.
На похороні муфтій Криму Еміралі Аблаєв закликав співвітчизників до терпіння.
“Терпіння! Іншого шляху у нас нема. Не треба робити необдуманих кроків, які можуть призвести до більшої біди. Вони це роблять, щоб протиставити мусульман християнам. Мусульмани мають об’єднатися, обійняти один-одного і своїх сусідів, щоб не допустити несправедливості. Всі, хто винен у цьому злочині, понесуть відповідальність, і в першу чергу – перед Аллахом!”, – сказав муфтій.
Правозахисна організація Human Rights Watch закликала кримську владу негайно і ретельно розслідувати вбивство Решата Аметова. Як повідомляє організація, на відео кримського телеканалу ATR видно, що пана Аметова відвели двоє чоловіків у зеленій уніформі та один в чорній, всі – без розпізнавальних знаків.
У МВС Криму ВВС Україна повідомили, що за фактом вбивства порушено кримінальну справу. “Ведеться слідство. Проводиться низка оперативних заходів та експертиз, які мають вказати на причину та час смерті. Вже є певні напрацювання, про які ми не можемо зараз говорити”, – повідомили у прес-службі МВС.
У Решата Аметова залишився 5-річний син та дві молодші доньки, найменшій з яких всього 2,5 місяці. Друзі Решата Аметова розповідають, що його родина тримається мужньо.
“Дружина Зарина звісно плаче, не знає як бути далі. Однак вона сильна, істерики немає, нікуди з Криму їхати на збирається”, – сказала ВВС Україна друг родини Леране Козакевич.
Родина Аметових живе дуже скромно. Покійний перебивався тимчасовим заробітком, дружина – вдома доглядає дітей. Духовне управління мусульман Криму організувало збір коштів на підтримку сім’ї. Там кажуть, що багато людей вже відізвалися на заклик про допомогу.