Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На дорогах Сумщини розпочалися відновлювальні роботи

216

За словами очільника Сумської ОВА Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, дороги відновлюють до того стану, аби ними можна було їздити. «Під час війни це єдиний вид ремонту, який будемо робити. А як переможемо – тоді вже відбудуємо новеньке!», – зазначив він. Ремонтні роботи йдуть на дорогах Н 12 “Суми – Полтава” та Р 60 ділянці “Кролевець – Пирятин”, Р 61 “Батурин – Конотоп”, Р 44-45 “Глухів-Суми-Богодухів”.

Дмитро Живицький зазначив, що на відновлення Сумщини з резервного фонду держбюджету виділено 250 млн грн, з яких 150 млн грн вже надійшли в область, решта 100 млн грн за розписом передбачені на червень.

З цих коштів 50 млн грн через обласний Департамент інфраструктури спрямують на проведення аварійного ремонту доріг, які зазнали руйнувань внаслідок російської збройної агресії.

«Перш за все, це шляхи, що були пошкоджені ворожою бронетехнікою, адже там, де курсували колони із тисяч одиниць, доріг фактично не залишилося. Наразі дорожніми службами проводиться грейдерування, щоб зробити їх проїздними із подальшим відновленням. Крім того, планується латання ям і вибоїн тощо», – зазначив він.

За словами Дмитра Живицького, 50 млн грн – мала сума, адже на ремонт місцевих доріг області у поточному році планувалося понад 1 млрд грн.

Про капітальний ремонт мова не йде

«Звичайно складно, але їздять люди, возять товари та вантажі – життя відновилось, – вважає він.

За розрахунками голови ОВА, на Сумщині потрібно відновити понад 5000 км доріг. Ще в середині травня він підписав розпорядження про затвердження переліку автодоріг загального користування місцевого значення, що потребують аварійних, відновлювальних робіт та експлуатаційного утримання на період дії воєнного стану. Зокрема, мова йде про дороги у Конотопському (541,6 км), Охтирському (288,5 км), Роменському (503,9 км), Сумському (666,7 км) та Шосткинському (462,8 км) районах.

«У Конотопському районі від доріг не залишилось нічого. Дороги не розраховані на таке навантаження», – зазначив Дмитро Живицький

Щодо Сум, то КП СМР «Шляхрембуд» розпочало поточний ремонт асфальтного покриття на кількох вулицях. Керівництво міста визначило, що ямковий ремонт проведуть на вул. Гагаріна, Прокоф’єва, Веретенівська, Засумська, Петропавлівська та пров. Академічний.