Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Місто Суми потребує нових свердловин

335
Задля забезпечення питною водою жителів районів Ганнівки, Косівщини, а також вулиць Іллінська, Степана Бандери, В’ячеслава Чорновола, Реміснича, Добровільна, Білопільський шлях та прилеглих до них вулиць терміново необхідно побудувати щонайменш дві глибоководні свердловини на Лепехівському водозаборі. Про це повідомляє прес-служба КП СМР “Міськводоканал”

Якісні характеристики води, яка потрапляє до осель сумчан безпосередньо залежать від наявних у достатній кількості робочих свердловин на водозаборах. Із року в рік Сумська ОТГ розбудовується, а кількість нових споживачів КП «Міськводоканал» зростає, що потребує нових ресурсів. Тож, будівництво глибоководних свердловин є вкрай необхідним.

Станом на сьогодні водопостачання споживачів здійснюється із 32 діючих свердловин, більшість з яких вже відпрацювала свій 25-річний термін експлуатації. Найбільш критична ситуація склалася на Лепехівській водонасосній станції. На водозаборі, який забезпечує водою будинки районів Ганнівки, Косівщини, а також вулиць Іллінська, Степана Бандери, В’ячеслава Чорновола, Реміснича, Добровільна, Білопільський шлях та прилеглих до них вулиць функціонують лише 4 із 12 свердловин.

Протягом останніх років кількість абонентів КП «Міськводоканал», які отримують послуги з централізованого водопостачання від Лепехівської водонасосної станції, збільшилась на 5-7%. Підключення нових споживачів зумовлює додаткове навантаження на систему водопостачання, що впливає на надання достатніх об’ємів питної води. Задля стабільної та безперебійної роботи Лепехівського водозабору наразі терміново необхідно побудувати щонайменш дві глибоководні свердловини.

Із 2015 року КП «Міськводоканал» ініціює питання до Сумської міської ради щодо виділення коштів з міського бюджету на будівництво свердловин Лепехівського водозабору. Станом на сьогодні орієнтовна вартість однієї свердловини становить 25 500 тисяч гривень. На жаль, за шість років підприємство так і не отримало необхідне фінансування.

Наразі керівництво сумського водоканалу вчергове звертається до Сумської міськради з проханням підтримати ініціативу підприємства щодо виділення коштів з міського бюджету у 2022 році на будівництво свердловини №15 та розроблення проєктно-кошторисної документації на буріння ще однієї свердловини на Лепехівській водонасосній станції для забезпечення питною водою містян.