Мешканець Сумщини став чемпіоном світу

305

Конотопської ДЮСШ Артур ФЕЛЬФНЕР став переможцем у метанні списа

Приємна звістка надійшла з Колумбії, де у місті Калі проходить чемпіонат світу з легкої атлетики серед спортсменів до 20 років. Вихованець Конотопської ДЮСШ Артур ФЕЛЬФНЕР (тренер – В’ячеслав РИМКО) виграв змагання з метання списа з результатом 79 метрів 36 сантиметрів. Для збірної України це була перша медаль цього чемпіонату, а також вона стала “ювілейною”, десятою золотою нагородою для нашої країни на молодіжних легкоатлетичних світових чемпіонатах.

Власне, ця перемога не стала несподіванкою, адже наш земляк – найсильніший у своїй віковій категорії у цьому виді змагань. Минулого року він став чемпіоном Європи серед юніорів, а на чемпіонаті світу U20 зайняв друге місце. До того ж Артур єдиний з учасників цьогорічних змагань у метанні списа мав результат за 80 метрів, а його особистий рекорд становить 84 метри 32 сантиметри. Але це спорт і тут може трапитися все – нерідко фаворити зазнають фіаско, а переможцем стає той, на кого ніхто не ставив. На щастя, цього разу такого не трапилося – переміг той, хто на це заслуговував найбільше. Тим більше, що Артур цілеспрямовано готувався саме до цього чемпіонату, пропустивши дорослий чемпіонат світу, який проходив у США кількома тижнями раніше.

Після кваліфікаційних змагань, які конотопчанин виграв досить переконливо, Артур був упевнений у перемозі. “Моя країна чекає на золоту медаль, адже минулого року в Найробі, я був другим. І цей рік – мій. Думаю, мені вдасться показати те, на що я здатний”, – сказав Артур Фельфнер після кваліфікації в традиційному інтерв’ю організаторам змагань.

Але перемога прийшла до Артура у важкій боротьбі. Додала хвилювання й погода – через зливу та, відповідно, мокрі доріжки, початок фінальних змагань довелося перенести більш ніж на годину. У першій спробі Артур показав результат 76 метрів 20 см, з яким вийшов у лідери. Але у другій спробі німець Макс ДЕНІНГ показав результат 77 метрів 24 сантиметри і посунув Артура на друге місце. Однак Артур у п’ятій спробі метнув спис на 79 метрів 36 сантиметрів – і стало ясно, що це вже результат чемпіона.

Але часу на перепочинок наш земляк не має, адже з 15 по 21 серпня у Мюнхені буде проходити чемпіонат Європи з легкої атлетики серед дорослих. Щоправда, Україна ще не оголосила заявку на ці змагання, тож чи буде виступати на них Артур, поки що точно невідомо.