У коледж завітали телеведучий Олександр Педан із донькою Валерією та актрисою й інфлюенсеркою Іриною Кудашовою з освітньо-розважальним проєктом “КоледжCheck”
Розповісти молоді про заклади професійної освіти та розвіяти суспільні стереотипи, пов’язані з навчанням у профтехах і коледжах, – мета освітньо-розважального YouTube-проєкту “КоледжCheck”. У новому випуску ведучі Олександр Педан, його донька Валерія та актриса й інфлюенсерка Ірина Кудашова розповіли про Машинобудівний фаховий коледж СумДУ.
“Сьогодні в часи невизначеності молодим людям дуже важко обрати свій шлях – знайти професію, яка б і подобалася, і водночас була затребувана, високооплачувана та перспективна. Завдання нашого проєкту – показати інший вектор, а саме вектор професійної освіти, яка має високий попит на ринку праці й відповідає запитам молоді щодо високооплачуваності та перспективності, однак через стереотипи дуже довго була недооціненою у суспільстві”, – каже один із ведучих Олександр Педан.
Машинобудівний фаховий коледж СумДУ – багатопрофільний заклад, який навчає не тільки технічних напрямків, а й таких спеціальностей як журналістика, підприємництво та торгівля й комп’ютерні науки. Коледж активно співпрацює з місцевими підприємствами, де після третього курсу студенти проходять практику та отримують навички, необхідні для роботи. Також у колаборації з державою та бізнесом був зроблений сучасний ремонт, а також у коледж закупили новітнє обладнання, на якому практикуються студенти.
“Одним із найважливіших факторів, на мою думку, є співпраця закладу освіти з бізнесом. Якщо заклад тісно співпрацює з роботодавцями, як Машинобудівний фаховий коледж СумДУ, то це гарний знак для студентів, оскільки це у майбутньому полегшить пошук роботи і точно покращить якість практичного навчання. На прикладі Машинобудівного фахового коледжу ви можете побачити, як разом із роботодавцями був зроблений сучасний центр дуальної освіти і закуплене класне обладнання. А якщо ви хочете обрати інший заклад, запитайте, з якими роботодавцями співпрацюють вони. Це точно полегшить вам пошук роботи після закінчення закладу”, – рекомендує заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.
“Я захоплююся цим коледжем і нашими людьми загалом. Суми – неподалік кордону з ворогом, а там все продовжує функціонувати. З позитивних моментів – професії, які здобувають у коледжі, високо цінуються в роботодавців. Класно, що є можливість паралельно працювати. З мінусів – серйозне навантаження. Не розумію, як можна цілий день навчатися, а потім йти на нічну зміну. Але це нюанси професії і тут рішення конкретно за людиною. Також хотіла би зауважити, що коледжам треба боротися зі стереотипним мисленням. Треба показувати, як виглядає сучасний завод, які є фінансові та перспективні цілі”, – додає актриса й інфлюенсерка Ірина Кудашова.
Поставити запитання як абітурієнт і поділитися враженнями як студент – під постами про випуск в Instagram U-education.
У наступних випусках команда розповість про навчальні заклади з Івано-Франківська та Києва. І в підмогу ведучим Олександру та Валерії Педан приєднаються інші популярні українські виконавці та інфлюенсери, а саме ROXOLANA та Влад Шевченко.
Проєкт “КоледжCheck” створений комунікаційним агентством pedan|buro за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства освіти і науки України.