Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Кого на Сумщині вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу

357

На Сумщині розпочалась підготовка до вакцинації від коронавірусноїі інфекції Про це повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Галина ХОМЕТА.

Наприкінці минулого року наказом МОЗ № 3018 від 24.12.2020 затверджена дорожня карта з впровадження вакцинації від COVID-19. Цим документом визначені категорії населення, які мають бути вакциновані у першу чергу, зважаючи на ступінь ризику бути інфікованими.

На сьогодні відпрацьовується два етапи: на першому – щеплення отримають працівники мобільних бригад, медичні працівники стаціонарів, співробітники лабораторій, де діагностують корона вірусну хворобу, працівники екстреної медичної допомоги, а також особи, які перебувають у спеціальних інтернатних закладах і соціальні працівники цих закладів. У другій хвилі планується вакцинувати всіх працівників медичної сфери незалежно від того чи надають вони допомогу хворим на COVID-19 та працівників інших лабораторних центрів.

Що стосується наявності умов зберігання для вакцин, що прибудуть до Сумщини, то за словами Галини Хомети, вакцина, що підлягає низькотемпературному зберіганню, залишається активною протягом 5 діб і при просто низькому температурному режимі – 2 +8. Проте остаточно вимоги до зберігання та транспортування стануть відомі лише, коли вакцина буде закуплена Україною, оскільки лише два види вакцин, що пропонуються на світовому ринку, потребують настільки низьких температур, решті підійдуть умови, при яких зберігаються вакцини від інших хвороб.

В області створено 5 мобільних бригад, які будуть здійснювати перший етап вакцинації, буде проведено їх навчання, вони отримають відповідне оснащення. Звичайно, коли вакцинуватися будуть більш широкі верстви населення, буде підключена первинна медична ланка.