Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Кілька порад, у що можна вкласти гроші

166

Головною умовою вкладення грошових коштів є їхня наявність. Багато наших співвітчизників звикли зберігати гроші в іноземній валюті. Однак для того щоб надалі капітал можна було інвестувати в будь-які активи, часто валюту доводиться обмінювати на гривню. Зробити це можна, наприклад, у Мережі обмінних пунктів компанії “КІТ Груп”, що представлена в 23 містах України, включно із Сумами, звідки автор статті. Є сім обмінників цієї компанії і в Харкові: на вул. Кооперативна, ринках Барабашово і Сумській. З актуальними курсами валют можна познайомитися, скориставшись одним із трьох способів: зайшовши на сайт https://obmenka.kharkov.ua/, зателефонувавши за номерами телефонів, зазначеними на тому самому інтернет-ресурсі, або безпосередньо завітавши до обмінного пункту.

Куди інвестувати грошові ресурси

У валюту

Немає нічого парадоксального в тому, що ми назвали першим об’єктом вкладення вільного капіталу валюту: обмін однієї валюти на іншу – одна з найпоширеніших інвестиційних операцій. Вона може бути зумовлена кількома факторами, наприклад, зростанням курсу однієї валюти і зниженням іншої, купівлею товару, розрахуватися за який можна лише конкретною валютою. Або, скажімо, у вас є певна сума доларів, ви зібралися в поїздку Європою, де приймають до оплати євро, і з цієї причини ви продаєте долари і купуєте євро. Або, навпаки, ви повернулися в Україну з-за кордону, привезли долари, а треба вдома на щось жити і їсти. Ось ви і вирушаєте на сайт https://obmenka.kharkov.ua/usd-uah “КІТ Груп”, щоб з’ясувати, який сьогодні поточний курс купівлі долара, і якщо він вас влаштовує, натискаєте кнопку “Обміняти”, після чого оформлюєте заявку на обмін валюти, а саме – вказуєте в онлайн-заявці:

  • Зручне для вас відділення обмінного пункту;
  • Кількість валюти, яку ви хочете обміняти;
  • Своє ім’я та реквізити: номер телефону та адресу електронної пошти.

У разі якщо вас не влаштовує поточний курс купівлі обмінника, ви можете підписатися на розсилку новин про котирування валют і, дочекавшись моменту, коли курс буде для вас прийнятним, здійснити обмін.

У ЗСУ

Можливо і навіть напевно, з цього пункту варто було б почати перелік цілей і об’єктів, у які можна і потрібно вкладати гроші, якщо вони у вас є. Адже кожен з українців, особливо з-поміж тих, хто від початку повномасштабної війни з росією продовжує жити у своїй країні, чудово розуміє, що не було б ЗСУ – не було б давно й України, і невідомо, що стало б із вами та вашою сім’єю. Тому допомагати нашим мужнім захисникам – це, по суті, допомагати собі і своїй родині вижити зараз і продовжувати жити в майбутньому.

Спектр того, чого потребують наші воїни, величезний і різноманітний – від важкої військової техніки до теплих шкарпеток. Найчастіше в Сумах збирають гроші на купівлю для ЗСУ і тероборони:

  • БпЛА: FPV-дрони-камікадзе, ударно-розвідувальні, спостерігачі ретранслятори тощо. Зараз колеги автора збирають кошти на купівлю квадрокоптера DJI Mavic 3T. Залежно від комплектації та роздільної здатності камери дрона його вартість варіюється від 200 тис. до 300 тис. грн і вище;
  • Тепловізори – від 15000 до 200000 і вище;
  • Грілки для рук, ніг і тіла – від 40 до 3500 грн.;
  • Термобілизна – від 400 до 49000 грн.

Також сумчани приносять у спеціальні пункти прийому солодощі, напої, фрукти, парафін для окопних свічок і вже згадані вище теплі шкарпетки. Ну і, зрозуміло, гроші.

У золото і криптовалюту

Станом на 30.11.23 одна тройська унція (31,1 г) золота коштувала 2057,60 доларів. Експерти прогнозують, що до кінця наступного, 2024, року унція золота може подорожчати до 2356 доларів.

Одна монета біткоїна в останній день листопада 2023 року коштувала 37726 доларів. Прогнозується, що до кінця поточного року біткоїн подорожчає до 40 тис. доларів, а наприкінці 2024 року вартість одного біткоїна може скласти 45210 доларів.

Як бачимо, обидва активи, золото і біткоїн, заслуговують на те, щоб інвестувати в них гроші. Фахівці радять купувати золото в березні-червні, а біткоїни – в неділю вночі, коли вартість обох активів дещо знижується.

У нерухомість

Вкладаючи кошти в купівлю нерухомості, потрібно зважати не лише на традиційні чинники: кількість кімнат, площу, поверх, тип будинку, його місце розташування, відстань до центру та основних об’єктів інфраструктури тощо – а й на місцезнаходження самого населеного пункту, в якому ви збираєтеся придбати житло. Скажімо, Суми та Харків розташовані недалеко від кордону з росією. Тож в обидва міста щодня може прилетіти “нежданий гість”, і тоді ваш об’єкт інвестицій може накритися “мідним тазиком”. І це в кращому разі: адже головне в такій ситуації вижити самому. Проте, незважаючи на такі інвестиційні ризики, середня вартість нерухомості в Сумах у червні сягнула свого піку – майже 3 млн грн. Але потім стала знижуватися і в жовтні опустилася до 1 млн 460 тис. грн. Як поводитиметься ринок нерухомості у 2024 році, безпосередньо залежить від економічної ситуації в країні та становища на фронті.

Висновок

Так у що ж сьогодні варто вкладати гроші? Питання риторичне. Відповідь на нього така: інвестуйте в життя. Допомагайте своїм близьким, ЗСУ і всім, хто потребує допомоги. Карма ваша буде чиста, а доля неодмінно відплатить вам сторицею. Можливо, це буде найкраща інвестиція у вашому житті.

Ліцензія на здійснення діяльності з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів ломбардом, Рішення Нацкомфінпослуг №2479 від 21.08.2014 р. Розпорядженням Нацкомфінпослуг №163 від 26.01.2017 р. «Про переоформлення деяким фінансовим установам діючих ліцензій, у зв’язку зі звуженням виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню» ліцензія була переоформлена на ліцензію на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг, а саме на надання коштів у позику в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

Реклама