Кілька порад для тих, хто обирає ноутбук для роботи та навчання
До початку нового навчального року в школах міста Суми, звідки автор статті, залишилося трохи більше ніж півтора місяця. Однак не факт, що школярі після літніх канікул повернуться до навчальних аудиторій, сядуть за парти і почнуть вбирати в себе нові знання, які даватимуть їм вчителі. Відомо, що Суми розташовані за 40 км від кордону з росією, у місті невпинно лунають сигнали повітряної тривоги, а земля в прикордонних районах здригається від вибухів. Тому висока ймовірність того, що в місті та області буде запроваджено дистанційну форму навчання. Щоб навчатися віддалено, учням знадобляться деякі девайси, включно з ноутбуками та повербанками. Справедливості заради зазначимо, що зазначені пристрої потрібні не тільки для освітнього процесу, а й роботи, причому як офісної, так і віддаленої. Додамо сюди, що обрати кращий ноутбук для роботи та навчання сьогодні можна не виходячи з дому та, просимо вибачення за це слово, з укриття, зайшовши в інтернет-магазин, що спеціалізується на продажі комп’ютерної техніки, різноманітних аксесуарів до неї та гаджетів. Одним із таких торгових онлайн-майданчиків є інтернет-магазин “Кібернетики”.
Чимало сумських батьків заздалегідь зайнялися пошуком для своїх дітей-школярів ноутбуків і супутніх гаджетів. По-перше, якщо в сім’ї немає подібного девайса, його доведеться придбати із зазначених вище причин. По-друге, це бажано зробити найближчим часом, оскільки ціни на комп’ютерну техніку, зокрема й бюджетну, неухильно зростають. По ходу нашого оповідання дамо невелику пораду. Зайве говорити про регулярні відключення електрики. У Сумах – це масове явище на кшталт хвороби. У зв’язку з цим хочеться порадити разом з покупкою ноутбука купувати і повербанк, який зможе під час вимкнення світла забезпечити електроенергією не тільки ноутбук, а й роутер, що роздає в приміщенні інтернет, телефон, настільну лампу і низку інших девайсів, без яких неможливе ні навчання, ні робота. Купити повербанк для ноутбука можна в тих самих спеціалізованих інтернет-магазинах, включно з “Кібернетики”.
На які параметри ноутбука слід звернути увагу під час його вибору
Це водночас важливе і непросте питання, особливо для людей, які не володіють необхідними технічними знаннями, чия професійна діяльність не пов’язана впритул з комп’ютерною технікою: її продажем, експлуатацією, обслуговуванням або ремонтом. Ясно усвідомлюючи це, ми підготували кілька відносно простих порад, які, сподіваємося, допоможуть вам вибрати відповідну модель ноутбука.
Оптимальні параметри ноутбука для навчання і роботи
Йтиметься про характеристики моделей, які, якщо порівнювати з людиною, наділені базовими здібностями. Простіше кажучи, такий ноутбук відмінно підійде для офісної (менеджерської) роботи, дистанційного навчання, виконання домашніх завдань і попутно для спілкування в соціальних мережах і месенджерах, перегляду фотографій і фільмів тощо. Але технічних сил такого девайса буде недостатньо, щоб працювати з графічними редакторами або грати в наворочені ігри.
Отже, вашій увазі пропонуємо технічний портрет бюджетного ноутбука для навчання та звичайної офісної роботи:
- Екран: діагональ – 13-15 дюймів, роздільна здатність – не менше 1920×1080 пікселів;
- Процесор: для виконання простих завдань буде достатнім продуктивності чипа рівня Intel Core i3;
- Оперативна пам’ять – 6-8 ГБ;
- Вбудована пам’ять – 500 ГБ;
- Відеокарта: в рамках зазначених вище завдань немає особливих вимог до відеокарти. Тому цілком підійде відеоадаптер, вбудований у материнську плату.
Бажані характеристики ноутбука для графічного дизайнера, монтажера відео, 3D-розробника і геймера. До цього ноутбука вимоги будуть дещо іншими і здебільшого жорсткішими, ніж до розглянутого вище девайсу:
- Екран: діагональ – 15-18 дюймів, роздільна здатність – близько 2560×1440 пкс. Віддавайте перевагу моделям з дисплеєм, що характеризується високою яскравістю, контрастністю і широкими кутами огляду;
- Процесор: тут знадобиться набагато потужніший чіпсет, не слабкіший за Intel Core i7;
- Оперативна пам’ять – 16-32 ГБ;
- Вбудована пам’ять – 1-2 ТБ;
- Відеокарта: у цьому випадку вбудована відеокарта не підійде, а знадобиться більш продуктивний дискретний відеоадаптер.
Це далеко неповний список критеріїв, що визначають правильний вибір ноутбука залежно від завдань, які він буде покликаний вирішувати. Сюди ще можна додати щонайменше п’ять: наявність бездротових технологій (Bluetooth, Wi-Fi), ємність акумуляторної батареї, що зумовлює час автономної роботи девайса (що за умови регулярного і тривалого вимкнення світла вкрай важливо), вагу (що менша маса девайса, то легше його переносити), ціну і виробника. За брендом, як правило, стоять надійність, функціональність, інноваційність, довговічність та інші параметри ноутбука, включно з його вартістю.
Огляд деяких моделей ноутбуків для роботи і навчання
Перш ніж ми познайомимо вас з характеристиками п’яти найбільш популярних і затребуваних сьогодні ноутбуків, ми хочемо сказати кілька слів про матриці екранів. Існують чотири основні матриці: TN, VA, IPS і OLED. Ми не станемо вдаватися в технічні тонкощі, скажемо тільки, що змагання між ними проходить за такими параметрами, як:
- Контрастність
- Кут огляду
- Передача кольору
- Час відгуку
- TN – вирізняються швидким відгуком, тому їх нерідко обирають геймери, яким важливий екшн у грі. Зрозуміло, ноутбуки з TN-екранами чудово підійдуть для навчання і роботи;
- VA – їхньою перевагою є, мабуть, найвища контрастність серед інших матричних технологій, яка дає змогу детально прописувати на дисплеї кожну деталь зображення. Тому не дивно, що ноутбуки з моніторами на основі VA-матриць найчастіше обирають любителі кіно, а також фото- і відеоредактори;
- IPS – матриці цього типу характеризуються чудовим кольоропередаванням і доволі високою контрастністю, а також мають середній час відгуку, у зв’язку з чим підійдуть для архітекторів, графічних дизайнерів, інженерів-конструкторів, редакторів відео та фотографів;
- OLED – відрізняються від інших типів матриць використанням у них позитивно і негативно заряджених іонів. Технічні характеристики OLED-дисплеїв високі, але і ціна дає про себе знати.
Нарешті ми підійшли до огляду. Для нього ми взяли такі девайси:
Acer Aspire 3 A315-24P
- Екран: діагональ 15,6 дюймів, роздільна здатність 1920×1080 пкс, тип матриці – IPS, частота оновлення – 60 Гц;
- Процесор – AMD Athlon Silver 7120U, частота – 2.4 ГГц, кількість ядер – 4;
- Оперативна пам’ять – 8 ГБ;
- Вбудована пам’ять – 256 ГБ;
- Відеокарта – інтегрована (вбудована);
- Акумуляторна батарея – 40 Втг (може працювати автономно до 13 годин);
- Вага – 1,78 кг
Asus M515DA-BR1782
- Екран: діагональ 15,6 дюймів, роздільна здатність 1366×768 пкс, тип матриці –
- TN+film, частота оновлення – 60 Гц;
- Процесор – AMD Ryzen 3 3250U, частота – 3.5 ГГц, кількість ядер – 2;
- Оперативна пам’ять – 8 ГБ;
- Вбудована пам’ять – 512 ГБ;
- Відеокарта – інтегрована (вбудована);
- Акумуляторна батарея – 37 Втг;
- Вага – 1,8 кг
Asus X515MA-EJ926
- Екран: діагональ 15,6 дюймів, роздільна здатність 1920×1080 пкс, тип матриці – IPS, частота оновлення – 60 Гц;
- Процесор – Intel Celeron N4020, частота – 1,1-2,8 ГГц, кількість ядер – 2;
- Оперативна пам’ять – 8 ГБ;
- Вбудована пам’ять – 512 ГБ;
- Відеокарта – інтегрована (вбудована);
- Акумуляторна батарея – 37 Втг;
- Вага – 1,8 кг
HP 255-G9 8D4D2ES
- Екран: діагональ 15,6 дюймів, роздільна здатність 1920×1080 пкс, тип матриці – IPS, частота оновлення – 60 Гц;
- Процесор – AMD Ryzen 3 5425U, частота – 4,1 ГГц, кількість ядер – 4;
- Оперативна пам’ять – 8 ГБ;
- Вбудована пам’ять – 256 ГБ;
- Відеокарта – інтегрована (вбудована);
- Акумуляторна батарея – 41 Втг;
- Вага – 1,74 кг
Lenovo IdeaPad 1 15ADA7
- Екран: діагональ 15,6 дюймів, роздільна здатність 1920×1080 пкс, тип матриці – IPS, частота оновлення – 60 Гц;
- Процесор – AMD Ryzen 3 3250U, частота – 3.5 ГГц, кількість ядер – 2;
- Оперативна пам’ять – 8 ГБ;
- Вбудована пам’ять – 512 ГБ;
- Відеокарта – інтегрована (вбудована);
- Акумуляторна батарея – 42 Втг;
- Вага – 1,6 кг
На погляд непосвяченої людини, ми надали суху статистику. Який висновок з неї можна зробити, щоб він був зрозумілий навіть недосвідченому читачеві? Для простоти можна сказати таке: мають кращі характеристики:
- Роздільна здатність екрана – Acer Aspire 3 A315-24P, Asus X515MA-EJ926, HP 255-G9 8D4D2ES, Lenovo IdeaPad 1 15ADA7;
- Продуктивність – Acer Aspire 3 A315-24P;
- Час автономної роботи – Acer Aspire 3 A315-24P, Lenovo IdeaPad 1 15ADA7;
- Вага – Lenovo IdeaPad 1 15ADA7.
Вибір за вами!
Реклама