Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Помер Нестор Кізенко – український художник, уродженець Недригайлівщини

119

Нестор Кізенко народився 1926 року на хуторі Біж, що біля села Хоружівка, Недригайлівського району, Сумської області у сім’ї сільського коваля. Художник народився у складну історичну епоху — знав убогість, був пастухом овець, мав можливість отримати тільки 4 класи освіти.

У воєнні роки йому довелося бути на примусових роботах в Німеччині. Після цього довгий час служив в армії — в Болгарії і на Кавказі. У Тбілісі, під час служби у збройних силах, був слухачем художнього курсу Тбіліської академії мистецтв, де отримав ази художньої освіти у Василя Шухаєва.

У 1956 році разом із сім’єю повернувся на Батьківщину, поселившись у місті Недригайлів. Працював в районному будинку культури, де вчив дітей малювати, а весь свій вільний час віддавав живопису. Виставляв свої картини під час різноманітних народних свят і фольклорних фестивалів.

У 2000 році, як народний майстер, був обраний членом Спілки художників України. Його картини експонувалися на виставці в місті Санта-Барбара (Каліфорнія, США) у 2001 році.

Картини майстра зберігаються в музеях України і приватних колекціях в Канаді, Великій Британії, Україні, США, Німеччині. У липні 2012 року у Недригайлові пройшов конкурс імені Нестора Кізенка, яка була започаткована для увіковічення пам’яті видатного художника та підтримки юних талантів у сучасному українському образотворчому мистецтві. Шанувальником робіт митця є третій президент України — Віктор Ющенко.

Джерело