Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Кадастровий номер це сховище інформації щодо земельних ділянок

206

Земельна ділянка в Україні, яка є частиною власності громадянина, повинна мати власний кадастровий номер. Завдяки цьому держава може забезпечити належний захист прав власності, а сам власник отримує можливість реалізовувати правочини, тобто продавати, здавати в аренду чи дарувати землю. Дякуючи Державному земельному кадастру можна написати номер ділянки та отримати всю необхідно інформацію щодо об’єкту. На початку роботи цього ресурсу було чимало проблем та помилок, адже раніше всі відомості про землю зберігалися в паперовому вигляді і їх перенесення супроводжувалося помилками та недоліками. Сьогодні ситуація значно краща и система працює майже без проблем та перебоїв.

Як дізнатися той самий номер?

Логічно, що аби отримати інформацію про земельний кадастр, треба вказати номер, який написаний на державному акті. Варто зазначити, що документ виданий до 2003 та до 2009 року має всю необхідну інформацію, тоді як на офіційних паперах, виданих з 1993 по 2003 рік, потрібного номеру немає. Це пов’язано з тим, що в той час кадастрові номери не присвоювалися, оскільки автоматизована система стала актуальною лише в 2002 році.

Наразі неможливо проводити будь-які операції з землею без номера, тому якщо в документі його не вказано, треба звернутися до землевпорядної компанії та подати заявку на присвоєння. Розробка технічної документації не дуже швидкий процес, але без нього ніяк не обійтися і краще завчасно попіклуватися про її оформлення. Після підписання договору про оформлення офіційних паперів, представники компанії виконають геодезичне фільмування землі. Більш того, вони визначать точні координати, попрацюють над кадастровим планом ділянки і сформують технічну документацію для присвоєння потрібної певної комбінації. Замовнику треба сплатити послугу і тоді він отримує замовлення, погоджує інформацію в документі та подає на реєстрацію до відділу Держгеокадастру через ЦНАП. Через 2 тижні після реєстрації власник ділянки отримує витяг із державного земельного кадастру із зазначенням кадастрового номера.

Для чого конкретно потрібен зазначений номер?

Для:

  • оформлення спадщини;
  • укладення договору дарування, обміну та інших угод;
  • покупки-продажу земельної ділянки
  • продажу житлового будинку або будівлі, що розміщений на землі у власності.

Завдяки номеру можна не хвилюватися про «чистоту» ділянки і бути впевненим в тому, що людина має повністю законі права на її власність і проведення різноманітних операцій.