Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Юний біженець із Сум розповів про недоліки життя за кордоном

247

У 15 років юнак разом із мамою та молодшим братом у березні 2022 року виїхали до Німеччини, до міста Гамбург. Родина брала активну участь у проукраїнських мітингах, хлопець навіть був одним зі співорганізаторів таких акцій. На зібрані гроші українці купували дрони для ЗСУ. Варто зазначити, що Німеччина прийняла найбільшу кількість українських біженців – 30% від загального числа. Також ця країна надає українцям хорошу соціальну підтримку та кошти, яких вистачає, аби оплачувати оренду житла та покривати потреби в їжі, одязі, витратах на транспорт. Та попри все це Нікіта вважає, що багатьом українцям життя в Німеччині не підходить через труднощі з адаптацією. Хлопець визначився: хоче жити в Україні, бо рідна культура та життя серед співвітчизників йому ближчі.

Одним із факторів, які ускладнюють життя у Німеччині, хлопець вважає тамтешню бюрократію. З усіх питань, каже він, держслужби мають листуватися з громадянами звичайною поштою, що сильно сповільнює реакцію та збільшує час вирішення проблем. Різні чат-боти, за словами Нікіти, у Німеччині мало поширені, і у кращому випадку листування ведеться електронною поштою. Але особливо багато нарікань в українців, каже він, викликає європейська медицина.

«Перш ніж прийти з різким зубним болем до стоматолога, ти маєш зателефонувати та записатися на прийом, який призначають через тиждень-два, частіше за місяць. На прийомі тобі скажуть пити ібупрофен і запишуть на остаточний час лікування, який відбудеться за два тижні або й через один-два місяці», – скаржиться хлопець.

Главком