Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як забезпечити безперебійну роботу спецтехніки

37

Сучасна спеціальна техніка — це ключовий елемент в успішній реалізації будівельних, аграрних і промислових проектів. Однак її ефективність і надійність залежить від правильного догляду та обслуговування. Розглянемо важливі аспекти, що дозволяють забезпечити безперебійну роботу спецтехніки, та як це впливає на успіх бізнесу.

Важливість безперебійної роботи спецтехніки

За даними досліджень, до 30% затримок у будівельних проектах викликано несправністю техніки або затримками у її ремонті. Якщо врахувати, що середній простій будівельної машини коштуватиме від 500 до 1000 доларів на день, то можна зрозуміти, наскільки важливо підтримувати техніку в робочому стані.

Також варто враховувати фінансові вкладення на своєчасне технічне обслуговування і профілактику, які зменшують витрати на наступний поточний ремонт на 25–35%. У деяких випадках своєчасна заміна деталей або перевірка мастила може врятувати техніку від великих поломок, усунення яких коштували б у 2–3 рази дорожче.

Використання оригінальних мастильних матеріалів

Зазвичай виробники техніки надають рекомендації, як правильно та ефективно використовувати паливно-мастильні матеріали, що підходять для конкретних моделей техніки. Всі технічні мастильні матеріали, які потрібні для обслуговування спецтехніки, можна переглянути за цим посиланням https://ferm.in.ua/mastylni-materialy. Сюди відносяться такі види мастил:

  • гідравлічні;
  • моторні;
  • пластичні;
  • трансмісійні.

А також технічні рідини:

  • антифризи;
  • гальмівні рідини;
  • рідини adblue.

Втрата якості змащувальних речовин або їх недостатній рівень призводять до швидкого зношування деталей і механізмів. Рекомендується проводити перевірку рівня мастил перед кожною зміною, а замінювати мастило через кожні 500–1000 годин роботи техніки.

Регулярне технічне обслуговування

Регулярне ТО — основа довговічності та надійності спецтехніки. Виробники сільськогосподарських і будівельних машин зазвичай надають рекомендації щодо графіку планових обслуговувань. Наприклад, більшість моделей екскаваторів потребують ТО кожні 500 годин роботи. Для навантажувачів ці інтервали можуть складати від 250 до 1000 годин, залежно від умов експлуатації.

Дотримання рекомендованих графіків допомагає запобігти серйозним поломкам та збільшує термін служби техніки в середньому на 15–20%. Крім того, це дозволяє уникнути непередбачених витрат на ремонт, зменшити кількість простоїв і підвищити продуктивність роботи машин.

Одним з основних елементів технічного обслуговування є своєчасна заміна зношених деталей, таких як:

  • гусениці (можуть зношуватися після 1500–2000 годин роботи);
  • фільтри та ремені (рекомендується міняти через 500–1000 відпрацьованих годин).

Невчасна заміна зношених деталей може призвести до серйозних поломок, що збільшить час простою та витрати на ремонт. А своєчасна заміна деталей дозволяє знизити ризик великих поломки на 30%.

Використання якісних запчастин і витратних матеріалів

Оригінальні запчастини відповідають стандартам якості і терміну служби. Наприклад, встановлення оригінальних фільтрів може збільшити термін служби двигуна на 20%, оскільки вони краще захищають від забруднень. Тому інвестиція в якісні запчастини окупається завдяки збільшенню терміну служби техніки та зменшенню кількості простоїв.

Використання неякісних фільтрів або дешевих мастил призводить до швидкого зношування техніки. Це часто стає причиною серйозних поломок, вартість ремонту яких може в десятки разів перевищувати зекономлені кошти. Так, використання неякісного пального призводить до пошкодження форсунок і паливної системи, і відповідно — значних фінансових затрат для відновлення їхньої роботи.

Сучасні технології моніторингу стану спецтехніки

Сюди відносяться:

  1. Системи GPS-моніторингу, які в режимі реального часу відслідковують місцезнаходження техніки, її витрату палива та робочий час. Це допомагає оптимізувати роботу техніки, на 15–20% знижуючи витрати на пальне.
  2. Діагностичні системи, що дозволяють автоматично виявляти несправності та передавати інформацію на центральний пульт керування. Це знижує час на виявлення і усунення проблем на 30–40%, що підвищує ефективність роботи і знижує кількість простоїв.

Професійне навчання операторів спецтехніки

Ефективність та безпечність експлуатації спецтехніки залежить насамперед від кваліфікації операторів. Адже до 20% поломок відбувається через неправильне поводження з технікою. Тож водіям-операторам необхідно проходити регулярні тренінги з правил роботи та безпеки, щоб зменшити кількість аварій і подовжити термін служби машин.

Оператори повинні чітко дотримуватися правил безпечної експлуатації та дбайливо ставитися до техніки, що включає:

  • контроль навантажень;
  • регулярні перевірки стану техніки;
  • своєчасне повідомлення про будь-які несправності.

Безперебійна робота спецтехніки — це результат поєднання кількох ключових чинників: регулярного технічного обслуговування, використання якісних матеріалів і запчастин, а також залучення кваліфікованого персоналу. Ці інвестиції відбиваються у вигляді підвищеної продуктивності, зниженні витрат на ремонт і подовженні терміну служби спецтехніки.

Реклама