Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

iPad Pro або Mac: який пристрій купити для роботи та навчання

132

Колись для роботи чи навчання в домашніх умовах достатньо було купити ноутбук чи персональний комп’ютер. Але сьогодні реалії змінилися, а в продажу з’явилися портативні пристрої, які за функціоналом та характеристиками можна порівняти з ПК. Так, якщо розглянути характеристики нового Apple iPad Pro 13 2024, побачимо, що на ньому можна виконувати практично ті самі дії, що і на Макбуці. Новий планшет Apple iPad, крім того, отримав неперевершений OLED дисплей, що забезпечує неймовірну чіткість та глибокий контраст. Що ж краще купити в 2024 році – iPad Pro M4 чи MacBook?

iPad Pro чи MacBook – просте і водночас складне питання

Існує багато факторів, які так чи інакше впливають на нас, коли ми приймаємо рішення про покупку iPad або Mac. Найбільша відмінність між iPad і Mac – дизайн. На Mac у вас є вибір між:

  • настільним комп’ютером iMac;
  • професійним ноутбуком MacBook Pro
  • універсальним ультрабуком MacBook Air.

Єдине справедливе порівняння – це порівняння між MacBook та iPad, оскільки ви можете носити їх обидва з собою. Виходячи з цього, MacBook має традиційну концепцію “екран + клавіатура”.

З iPad у вас є набагато більше можливостей:

  1. Ви можете додати зовнішню клавіатуру;
  2. Чохол для клавіатури;
  3. Чохол для клавіатури з трекпадом;
  4. Мишу або навіть використовувати його як iPad без будь-яких аксесуарів.

Важлива перевага сенсорного екрана iPad Pro 13 2024 – підтримка Apple Pencil. Це дає змогу робити нотатки від руки, малювати, створювати ескізи наче малюєте на звичайному аркуші паперу. Макбуки також підтримують таку функцію, якщо малювати на трекпаді. Але відчуття будуть вже зовсім не ті.

iPad проти Mac – операційна система та застосунки

На комп’ютері Mac встановлена операційна система macOS, а на iPad – iPadOS. Це дві дуже різні операційні системи:

  1. macOS – традиційна комп’ютерна система. З вікнами та робочим столом, який дозволить вам працювати з декількома програмами одночасно набагато швидше та продуктивніше.
  2. iPadOS – новіша система, розроблена спеціально для портативних пристроїв типу iPad Pro 13 2024. В ній доступні практично всі ті ж програми, що й на Макбук.

Перевага iPad полягає в тому, що у вас є мільйони розважальних програм та ігор, які недоступні на Mac. Кажучи коротко, Mac орієнтований на те, щоб бути робочим або навчальним комп’ютером. iPad успішно поєднує в собі і роботу, і дозвілля. Якщо не збираєтесь використовувати ваш новий iPad Pro M4 з OLED екраном виключно для роботи та проєктів, завжди матимете можливість розважитися та завантажити нову гру. Характеристики новітнього планшета від Apple дозволяють запускати найважчі аркади, перегони чи шутери від першої особи на найвищих налаштуваннях графіки.

MacBook

Портативність і автономність

В контексті мобільності перевага також на стороні Apple iPad Pro 2024 з 13-дюймовим OLED екраном. Він важить майже в два рази менше у порівнянні з найлегшими MacBook Air M1. Навіть якщо носити його з бездротовою клавіатурою в чохлі, навантаження буде мінімальне.

А ось в плані автономності перевага на боці ультрабуків Apple. iPad Pro на одному повному заряді акумулятора може працювати до 10 годин. Тоді як автономність MacBook сягає в деяких серіях до 18-22 годин. Проте ця проблема легко вирішується завдяки зовнішньому акумулятору у вигляді повербанка.

Реклама