Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Иногородние члены избиркомов срывают заседания на Сумщине

193

28 та 29 серпня відбулися засідання всіх ОВК у Сумській області. Громадянська мережа ОПОРА помітила певні невтішні тенденції, характерні для всіх окружних виборчих комісій в Сумській області, повідомляє ОПОРА.

Кримчани та кияни загрожують роботі комісій
Особливістю першого засідання кожної із шести ОВК Сумщини стало те, що прийшли на нього та прийняли присягу далеко не всі члени – в середньому було 11-12 осіб із 18.
Найбільш складною є ситуація у окрузі №161 (Центр: місто Ромни, включає Ромни, Буринський, Липоводолинський, Недригайлівський, Роменський райони, частину Конотопського району), де серед відсутніх виявилися голова Наталія Маркова (партія «Руський блок») та заступник голови комісії Сергій Смоленюк (Політична партія «Руська Єдність»).
Як повідомила секретар комісії Валентина Кононюк (фракція БЮТ «Батьківщина»), голова комісії мешкає в Сімферополі, а його заступник в Києві, на засідання не з’явилися без поважних причин. Вона зверталася в ЦВК з проханням розшукати керівництво комісії, але безрезультатно. За словами Валентини Кононюк, для забезпечення роботи комісії необхідні кошти, перерахування яких можливе лише після офіційної реєстрації ОВК як юридичної одиниці, а це можливе лише при наявності голови чи його заступника. Останній термін реєстрації збігає 30 серпня, тому діяльність цієї комісії під загрозою.
На першому засіданні ОВК по округу №159 стало відомо про відмову голови комісії Юлії Григоренко (1991 року народження, висуванки партії «Всеукраїнське політичне об’єднання “Єдина Родина”) виконувати свої обов’язки. Дівчина пояснила таке рішення телефоном одному із членів комісії – вона навчається в університеті, ніколи не брала участі в організації виборчого процесу та здивована обранням головою окружної комісії на Сумщині.
Комісія на першому ж засіданні обрала головуючого з числа членів ОВК – представницю Партії регіонів, неодноразового члена та керівника комісій різних видів виборів Ніну Каштальян.
В ОВК по округу №162 http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2012/WP024?PT001F01=900&PID100=59&PF7331=162 (Центр: місто Охтирка, включає: міста Лебедин, Охтирка, Великописарівський, Лебединський, Охтирський, Тростянецький райони) на першому засіданні була відсутня заступник голови Світлана Федоренко (Політична партія України “РУСЬ ЄДИНА”), яка теж проживає в Криму та не дала про себе знати й досі.
Подібна ситуація склалася й в ОВК №158 http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2012/WP024?PT001F01=900&PID100=59&PF7331=158 (Центр: місто Білопілля, включає частину Зарічного району міста Суми, Білопільський, Краснопільський, Сумський райони) де на засідання не з’явилася секретар комісії Ніна Леоненко (представляє Всеукраїнську політичну партію “БРАТСТВО”). Як вдалося дізнатися спостерігачу Громадянської мережі ОПОРА, жінці 81 рік, вона проживає в Криму та відповіла в телефонній розмові представникам комісії, що не збирається бути секретарем ОВК на Сумщині. На саме засідання з’явилося 11 членів комісії, а під кінець підійшла ще одна, таким чином присягу склали 12 осіб.
Схожа проблема з секретарем ОВК №160 – представник Політичної партії “Союз анархістів України” Любов Голубцова відмовилася виконувати ці обов’язки.
Проблеми з приміщеннями ОВК
Не всі приміщення для роботи окружних виборчих комісій обладнанні належним чином й далеко не завжди адреса, оголошена на сайті Центральної виборчої комісії, співпадає з дійсною адресою роботи комісії. Наприклад, виявилося, що ОВК №157 http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2012/WP024?PT001F01=900&PID100=59&PF7331=157 (Ковпаківський район, частина Зарічного району міста Суми, село Піщане Сумської міської ради з населеними пунктами Піщанської сільської ради) працює у приміщенні Ковпаківської районної адміністрації по вул. Горького, 21, а не в будівлі Сумської обласної ради на пл. Незалежності, 2, як це вказано на сайті ЦВК.
Така ж ситуація і з ОВК №162 – як повідомили спостерігачу ОПОРИ члени комісії, через те, що приміщення за адресою, вказаною на сайті ЦВК(м. Охтирка, вул. Леніна 1) не готове, перше засідання ОВК було проведене в приміщенні Охтирської районної державної адміністрації (вул. Київська 1). Для роботи комісії виділено три кімнати, які наразі без меблів та зв’язку.
Незважаючи на те, що засідання ОВК №161 пройшло у відведеному для роботи приміщенні, жодної одиниці оргтехніки, телефонів зі спеціально відведеними номерами, інтернету тут немає. Із державних символів наявний лише прапор на фасаді будівлі, що залишився з Дня Незалежності та наданий міськвиконкомом. Також відсутня вивіска (навіть надрукованого на принтері папірця немає) які б вказували на те, що тут розташована ОВК. Поряд з кабінетами ОВК немає жодного стенду з інформаційними матеріалами.
Як бачимо, окружні виборчі комісії Сумської області зіткнулися з низкою проблем, головна з яких – люди, які потрапили невідомо як в склад, і навіть керівні органи комісій або не з’явилися на перше засідання, або відмовилися виконувати свою роботу. Другою важливою проблемою є необладнані для роботи приміщення ОВК.