Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Ідеальний матрац для ліжка: вибираємо за основними параметрами

114

Вибір матраца — важливий та відповідальний процес, від якого залежить комфорт сну. Сьогодні найкращими є ортопедичні моделі, які забезпечують профілактику різних захворювань, таких як артроз, остеохондроз, сколіоз. Крім того, вироби допомагають зменшити біль і неприємні відчуття, якщо ви маєте проблеми зі спиною чи суглобами. Однак це ще не всі переваги таких спальних аксесуарів. Вони мають надійну та безпечну конструкцію, яка довго служить і забезпечує зручність під час сну. Вироби зменшують тиск на судини та запобігають їх передавлюванню. Крім того, ортопедичні матраци рівномірно розподіляють тиск на всі області тіла, сприяючи розслабленню та швидкому засинанню.

Розміри ортопедичних матраців

Сьогодні на ринку доступні найрізноманітніші моделі — від односпальних до двоспальних. Також є можливість замовити в різних магазинах матрац нестандартного розміру. Однак як підібрати найкращу модель? Варто орієнтуватися на габарити ліжка та вибирати виріб повністю такого ж розміру. Якщо ви ще не придбали спальне місце, проаналізуйте всі доступні варіанти, а також врахуйте, скільки людей спатиме.

Для пар найкращим вибором буде ортопедичний матрац 180х200: він достатньо просторий, тому партнери не відчуватимуть дискомфорту й зможуть спокійно спати разом, не заважаючи один одному. Також хорошим варіантом є габарити 160×200 та 140×200. Такі моделі підходять для двох осіб компактної статури. Якщо вам потрібен односпальний матрац, можна вибрати вироби розміром 110×190, 120×200 або 130×200.

Особливості різних конструкцій матраців

У продажу є два типи виробів — пружинні та безпружинні. Перші мають кілька підвидів:

  • з незалежним блоком: ці вироби мають таку конструкцію, де кожна пружина знаходиться в окремому чохлі. Матраци не створюють ефекту гамака та не прогинаються під тиском. Також моделі добре витримують різні навантаження й мають довгий термін служби. Вони надають хорошу підтримку хребта та суглобів, при цьому забезпечуючи комфорт двом партнерам, не деформуючись під тиском одного з них;
  • з залежним блоком: особливістю такої конструкції є те, що всі пружини пов’язані між собою, а тому під час рухів партнера інший відчуватиме їх своїм тілом. Такі матраци дешевші за попередні, однак вони теж забезпечують ортопедичний ефект, проте служать коротший термін та можуть створювати ефект гамака й провисати в окремих точках.

Крім того, є безпружинні варіанти. Вони не мають пружин у складі, а лише декілька шарів наповнювачів різної жорсткості. Такі вироби зазвичай дорожчі, проте мають відмінні властивості, є довговічними. Вони забезпечують ортопедичний та анатомічний ефекти.

Типи жорсткості і їхні особливості

Наразі існує декілька типів жорсткості матраців:

  • м’який: такі вироби підходять для людей похилого віку або тих, хто полюбляє м’яку спальну поверхню. Вони часто мають анатомічний ефект та сприяють розслабленню м’язів і швидкому засинанню;
  • напівм’який: хороший варіант для зниження тиску на шийний відділ та плечі. Матрац рівномірно розподіляє навантаження на різні зони тіла та зменшує тиск на суглоби;
  • середній: модель підходить для більшості людей без серйозних проблем з опорно-руховим апаратом. Матрац підтримує хребет і суглоби у фізіологічно правильному положенні й запобігає викривленню постави;
  • жорсткий: рекомендується для спортсменів, маленьких дітей та тих, хто займається важкою фізичною працею. Матрац твердий, він забезпечує хорошу підтримку хребта, суглобів.

Крім того, в асортименті є дуже жорсткі моделі, які підходять тим, хто має сидячу роботу. Також вони ідеальні для людей із проблемами спини чи суглобів.

Реклама