Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах додалося укриттів: вистачить не на всіх

585

Повітряні атаки ворога на Суми спонукали місцеву владу провести перевірку фонду захисних споруд обласного центру. І хоча за статистикою СМВА кількість укриттів у Сумах зараз становить 337, що на 109 одиниць більше, ніж рік тому, їх усе одно не вистачає, аби вмістити усіх мешканців нашої громади.
За словами начальника Сумської міської військової адміністрації Олексія ДРОЗДЕНКА, жоден район чи мікрорайон міста не забезпечений укриттями на 100%.
«На початок 2023 р. на території Сумської міської територіальної громади обліковувалось 228 об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту. Протягом року кількість захисних споруд збільшили на 109 одиниць, тож, наразі таких 337, – констатував начальник СМВА. – Окрім цього, торік на об’єктах, що належать до комунальної форми власності (розміщені у багатоповерхових будинках, закладах загальної середньої та дошкільної освіти, закладах охорони здоров’я), проводили капітальні ремонти. На 39 роботи виконали в повному обсязі, на 22 – частково і продовжують у нинішньому році».
Роботи з побудови захисних споруд у місті продовжаться й у березні. На облаштування та проведення капітальних ремонтних робіт об’єктів фонду захисних споруд у бюджеті на 20224 р. заплановано 153,1 млн грн. Зараз вже виділені кошти на проведення ремонтів і будівництва нових 13 захисних споруд.
Під час останніх прильотів у Суми, мережею стали поширюватися ролики містян, де вони намагалися потрапити до укриттів, а ті були зачинені. Цю ситуацію також прокоментував Олексій Дрозденко. Посадовець розповів, що найбільше порушень виявили в укриттях, за які відповідають ОСББ та ЖЕКи. Наразі вони отримали попередження та нагадування. Якщо порушення будуть виявлені повторно, цим питанням займатимуться правоохоронці.
Управління муніципальної безпеки нагадує балансоутримувачам про забезпечення безперешкодного доступу населення до укриттів та інші обов’язки.
Відповідно до Постанови КМУ від 10 березня 2017 року № 138 та Наказу МВС України від 9 липня 2018 року № 579 на балансоутримувачів повністю покладено утримання, обладнання та надання своєчасного доступу до об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту під час сигналу «Повітряна тривога».

Ярослава Максимова, Панорама, №13-2024