Холодильник з верхньою, нижньою чи боковою морозильною камерою: яке компонування зручніше?
Холодильники з верхньою морозильною камерою доступні для замовлення за посиланням https://www.moyo.ua/bt/kbt/holodilniky/morozilnaya-kamera-sverkhu/. Вони представлені у різних цінових категоріях. Бюджетний сегмент — це компактні моделі готельного формату, середній — універсальні агрегати азійського типу (з ширшим корпусом і невисокі), преміальний — великі пристрої місткістю понад 500 літрів з «нульовою» зоною та іншими додатковими фішками.
Головна особливість морозилки, розташованої над холодильним відділенням, — невелика місткість. На неї приходиться приблизно ¼ або ⅕ всього корисного об’єму. Такої камери вистачає для зберігання м’яса, риби, сезонних овочів та фруктів, деяких молочних продуктів.
Плюси морозилки зверху:
- Увесь вміст — перед очима. Не потрібно нахилятися або ставати на коліна, щоб побачити, які заморожені продукти є в запасі.
- Легкий догляд. Помити камеру можна стоячи. Відразу помітно, якщо в морозилці щось протекло або зіпсувалося.
- Великий об’єм холодильної камери. Доступно багато місця для зберігання свіжої охолодженої їжі.
Чим приваблює нижня морозильна камера?
Морозилка знизу — характерна особливість конструкції холодильників європейського формату. Вони високі та вузькі, тому чудово підходять для експлуатації в умовах дефіциту простору. Це чудова альтернатива «комплекту» з маленького холодильника та окремої морозильної шафи чи скрині.
Переваги такої конструкції:
- Місткість. Нижня морозилка складається щонайменше з 2-3 великих шухляд або кошиків. В них можна компактно «спакувати» великий запас продуктів. При цьому дотримуватися товарного сусідства легко, бо простір у камері зонований.
- Холодильна зона на зручному рівні. За день господині доводиться заглядати в холодильник до кількох десятків разів, а в морозилку — лише 2-3 (залежно від частоти приготування їжі). Тож, краще, щоб на рівні очей було відділення з охолодженими, а не замороженими продуктами.
- Комфортний пошук продуктів. Якщо потрібно «відкопати» щось на нижній полиці морозилки, можна поставити поряд з холодильником стільчик, щоб ноги не втомлювалися.
Не найважливіше, але значуща достойність пристроїв з нижньою морозилкою — привабливий зовнішній вигляд та легке вбудовування. Стильний холодильник Сіменс з магазину https://www.moyo.ua/bt/kbt/holodilniky/siemens/ підкреслює естетичність кухонного інтер’єру та чудово поєднується з іншою побутовою технікою та меблями.
Облаштувати нішу в кухонному гарнітурі для такого холодильника простіше, ніж для «азійця» або «американця».
Бокова морозилка: найважливіші фішки
Боковою морозилкою зручно користуватися, оскільки вона знаходиться на одному рівні з холодильною камерою і при цьому має окремі герметичні дверцята. Її фішки:
- Величезний об’єм. Понад 150 літрів — «захмарна» місткість для нижньої чи верхньої морозилки.
- Висока ергономіка. Складати продукти після контрольної закупки в супермаркеті — одне задоволення.
- Гнучкі робочі параметри. Сайд бай Сайд холодильники часто оснащені дисплеєм і підтримують додаткові налаштування.
- Наявність льодогенератора. Габарити дозволяють вбудувати пристрій для приготування льоду.
Що вибрати?
Для зберігання морозива та невеликої кількості напівфабрикатів оптимальним вибором стане холодильник з морозилкою зверху. Це найбезпечніший варіант, якщо потрібно обмежити доступ дітей до заморожених припасів. Малюки просто не зможуть дотягнутися до верхньої камери.
Європейський холодильник з морозильною камерою нижнього типу зможе задовольнити потреби середньостатистичної родини, яка займається вирощуванням городини, фруктів чи ягід.
Side by Side доцільно купувати, якщо дозволяє площа кухні. У кімнатці 6-8 квадратних метрів він тільки заважатиме комфортному пересуванню, а насолодитися його перевагами на повну навряд чи вдасться.