Хлібні місця
Напевне, після такої масової повітряної атаки на місто будь-яка інша тема викликатиме здивування читачів. Особливо на тлі вже офіційних заяв українських військових про плани росіян атакувати і намагатися захопити Суми і Харків. Вороже угрупування біля Бєлгорода підсилено наразі ще на 15 тисяч, натомість, закордонні аналітики також повідомляють про наявність двох чисельних угрупувань у Брянській та Курській областях. Не уточняється, де саме ці підрозділи розташовані, але очевидно, що не далі, ніж у 200-250 км від кордону. Дата можливого наступу коливається в прогнозах від початку травня до початку червня. І, напевне, більше нічого суттєвого тут повідомити неможливо, ви все знаєте краще за автора.
Тому спробую вам розказати про те, що ви, можливо, і не знаєте або, за цими бурхливими подіями, вислизнули з зони загальної уваги.
Отже, коли кілька тижнів тому в приватній бесіді дізнався про зустріч «незбагненної трійки», що фактично керує містом, із директорами комунальних підприємств, то немало здивувався. Не факту самої зустрічі, звісно, а тому, що було на ній було озвучено, плюс інформація, що між фракціями СМР вже по-новому поділені посади в комунальних підприємствах. Отже, як стверджувалось, на цій зустріч керівникам комунальних підприємств був фактично поставлений ультиматум: або вони всі підписують новий контракт із новим керівництвом міста терміном на один рік (в незалежності від того, які мають трудові договори наразі – два, три чи скільки там років), або потрапляють під аудиторську перевірку, а там уже вибачайте…
Керують комунальними підприємствами в Сумах люди точно досвідчені, які знають, що до чого в цьому житті, і, напевне, приклад із затриманням та фальшивою новиною про хабар Олександра Лисенка миттєво постав у них перед очима. На питання про тендери, кажуть, прозвучала відповідь: мовляв, забудьте, на кого скажемо, той і тендер. Після цього директор КП «Спецкомбінат» багатодосвідчений директор Євген Короткевич майже одразу ж написав заяву про звільнення, не чекаючи ні нового контракту, ні аудиторських перевірок.
Таку автор мав інформацію, але не повірив жодному слову. Чому? Тому що навіть за часів бандитського правління Володимира Щербаня такі справи намагалися робити по-тихому. Викликали по одному, пропонували умови звільнення або співпраці, а коли не погоджувалися, тоді вже насилали ОБЕП, податкову та інші правоохоронні або фіскальні структури. Діяли жорстко, безпощадно, але без свідків. Тому коли прийшло повідомлення, що директорів зібрали всіх до купи і оголосили такі речі, на думку спало, що «незбагненна трійка» або втратила відчуття реальності, або саме вона направляє «караючу долоню» правоохоронних органів на стару фінансово-політичну еліту міста, або, що швидше за все, це перебільшення та видумки конкурентів.
Але не минуло й кількох днів, як у КП «Спецкомбінат» змінився директор. Вадим Акпєров (фракція «Європейська солідарність» в СМР, Петро Порошенко, нагадаю) заявив, що це сталося після проведення аудиторської перевірки. З цієї заяви слідує, що перевірка показала якісь порушення чи що, власне? Якщо так, то які саме і чи відкрита карна справа на ексдиректора Короткевича? І хто проводив цю перевірку? Де можна подивитися на її результати, бо чому ми мусимо вірити комусь на слово?
Проте, далі цікавіше. Директором КП «Спецкомбінат» 27 березня 2024 р. стає Максим Лашутко, 1982 р.н. До цього Лашутко займав посаду заступника директора КП «Зеленбуд» і був членом Сумського виконкому за квотою партії «Європейська солідарність». Ще трохи раніше (2022-23 рр) Лашутко працював у Сумській обласній раді в комунальній установі «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» (там була своя неприємна історія зі звільненням працівників), а ще трохи раніше, в травні 2022 р. Лашутко було повідомлено про підозру в заволодінні майже 250 тис. грн бюджетних коштів під час ремонту амбулаторії шляхом внесення до офіційних документів неправдивих відомостей (ч.2 ст 191 та ч. 1 ст. 366 КК України). Наразі невідомо, чим закінчився суд. Чи триває досі, чи пана Лашутко виправдали?
Нагадаю, що основна діяльність КП «Спецкомбінат» – це утримання кладовищ та ритуальні послуги. До речі, якраз на території Баранівського кладовища розпочали роботи на суму 43 млн грн по будівництву Меморіалу, виконавець – «Сумбуд».
Словом, постали такі факти, які змусили замислитись, а чи, можливо, дійсно, та зустріч мала місце?
Але одне призначення, нехай і таке контрверсійне, погодьтеся, ще нічого не доводить.
Проте не минуло і місяця. 23 квітня 2024 р. директором КП «Міськсвітло» стає Костянтин Тихенко. За два тижні до цього міська рада проголосувала за збільшення статутного капіталу «Міськсвітло» на 4,8 млн грн, а також суттєво розширила перелік видів діяльності від будівництва доріг та автострад аж до комп’ютерного програмування. Очевидно, хтось покладає на це КП великі бізнес-плани. Але хто ж такий Костянтин Тихенко і чим заслужив на таке важливе призначення під час війни?
Народився в 1977 р. Закінчив Сумський військовий інститут артилерії (спеціальність – керівник тактичного рівня та інженер-механік), з 1998 по 2000 р. служив у ЗСУ (дивно, як людина з такою військовою спеціальністю досі не мобілізована?). Може, відповідь тут: у 2015-16 рр. навчався в Сумській філії Харківського національного інституту внутрішніх справ, спеціальність – юрист? 2017-2020 рр. – член Сумського міського виконкому від ОПЗЖ. В 2020 р. був обраний депутатом від ОПЗЖ, на той час був заступником голови Асоціації будівельних підприємств, головою якої тоді був колега по партії Віталій Жиленко. 1.04.22 р. Тихенко, відповідно до поданої заяви, вийшов із партії ОПЗЖ.
Неймовірно, правда? Про ОПЗЖ (читай, Партію Регіонів) взагалі без коментарів. Але ж який збіг обставин! Як представники від «незбагненної трійки» («ЄС» + «Слуги народу» + ОПЗЖ), незважаючи на репутацію, швидко отримали посади в КП. Напевне ж, караючим мечом «аудиторських перевірок» махають нині з подвійною енергією та зізнанням справи. Куди там тому Щербаню.
Цікаво поспостерігати, хто буде наступний? За логікою, черга за паном Кобзарем.
Будьте пильними. До нових захоплюючих зустрічей.