Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Гвалтівника-рецидивіста не відпустили на волю у Сумах

118

Апеляційний суд відмовив засудженому за сексуальне насильство в застосуванні амністії

Чоловік, який у 2017 році був засуджений до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканності, звернувся до Ковпаківського районного суду м. Суми із клопотанням про звільнення його від відбування покарання. Мотивував тим, що вироком цього місцевого суду його було засуджено до 6 років позбавлення волі за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 153 КК України (Сексуальне насильство). Відбувши 2 роки покарання, чоловік вважав за можливе застосування до нього Закону України «Про амністію у 2019 році».

Проте, суд першої інстанції у задоволенні вказаного клопотання відмовив, оскільки засуджений посилався на неіснуючий в українському законодавстві нормативно-правовий акт. Зокрема, Закон України «Про амністію у 2019», на який як на підставу для звільнення від відбуття покарання посилався засуджений, Верховною Радою України не приймався. Не погодившись з вказаним судовим рішенням, особа оскаржила його в апеляційному порядку. В обґрунтування своїх вимог апелянт зазначав, що суд першої інстанції повинен був розглянути відносно нього усі закони про амністію протягом всього періоду позбавлення його волі.

Розглянувши матеріали кримінального провадження, Сумський апеляційний суд відмовив особі у застосуванні до неї законодавства про амністію. Таке рішення колегія суддів кримінальної палати прийняла з огляду на вимоги Закону України «Про застосування амністії в Україні». Зокрема, ст. 4 Закону передбачено, що амністія не може бути застосована до осіб, які мають дві і більше судимості за вчинення умисних тяжких та/або особливо тяжких злочинів. Крім того, вимоги Закону України «Про амністію у 2016 році», який потенційно можливо було б застосувати до особи, чітко визначають, що амністія не застосовується до осіб, яких засуджено за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності. Як було встановлено апеляційним судом, починаючи з 1990 року, чоловік неодноразово засуджувався за відповідні види злочинів. За них він вже відбув у місцях позбавлення волі близько 20 років.