Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Евакуація – не екскурсія: що треба знати про це мешканцям Сум

575

Роз’яснення щодо “зелених коридорів”від голови ЦВА Дмитра Живицького

8 березня перша хвиля евакуації пройшла із перешкодами, проте без втрат серед людей і це – головне! Виїзд із міста і рух колон зупиняли тричі. Один раз – коли колона ворожої техніки проходила повз вїзду у Суми і лунали “постріли прикриття” від ворога – виїжджати було небезпечно. На щастя, ніхто не постраждав. Два інші рази – коли колона ворожої техніки проходила повз заїзду в місто. Ми втратили на це багато часу, але зберегли життя наших людей. Це – головне.

Кого вивозили?

У першу чергу везли вагітних жінок, жінок з дітьми, людей похилого віку, людей з інвалідністю. Також вивезли іноземних студентів, але не всіх, частина ще лишається у Сумах.

 Чому не попередили заранше?

Бо евакуація – це результат перемовин. Вони тривають на міждержавному рівні уже тиждень. І увесь тиждень ми говоримо про це. Дозволити “зелений коридор” можуть будь-якої миті. Так само, як і не дозволити. Тож якщо ви плануєте евакуюватися, будьте готові зробити це у будь-який день. Слідкуйте за ОФІЦІЙНИМИ повідомленнями!

Чому не оголосили місце збору зараніше?

Ми бачили, що відбувається з місцями збору, оголошеними зараніше, коли у ворога є можливість цим скористатися. Тому слідкуйте за інформацією, після оголошення відкриття коридорів, оголошуються і місця збору.

 Чому було так мало автобусів?

Автобусів було заплановано набагато більше, утім зранку, коли коридори підтвердили, більшість сумських водіїв відмовлись їхати з різних причин!!! На такі дії уже є наша відповідна реакція, згідно законів воєнного часу. Більшість автобусів, якими їхали іноземні студенти, забезпечили представництва їх країн та громадські організації. 30 автобусів нам надала Полтавська область для евакуації наших містян, за що я щиро вдячий колегам із сусідніх регіонів!

Чому евакуювали лише Суми, а як же інші міста?

У першому списку міст, які потребують евакуації в цій війні потрапили й інші міста Сумщини. Я знаю, який жах відбувається також в Охтирці, Тростянці, Лебедині, Боромлі, Великій Писарівці та ще десятках сіл та селищ в області. Ми докладаємо усіх можливих зусиль для організації евакуації з цих міст. Утім, поки це лишається небезпечним.

Чому сьогодні було так мало часу на виїзд?

Час “зеленого коридору” був з 9 до 21. За межу міста Суми ми випускали до 19:30, аби дотриматися часового режиму коридору.

 Чи будуть іще можливості “зелених коридорів”?

Ми працюємо над цим постійно. До процесу залучено дуже багато людей на усіх рівнях. Слідкуйте за оголошеннями.

Чи треба записуватися у якісь списки на евакуацію, тощо?

Ні. Евакуаційними списками може скористатися ворог для провокацій. Якщо ви хочете евакуюватися – просто приїжджаєте до місця збору і сідаєте в автобус, також можна їхати власним транспортом. Також зберігайте спокій і повагу одне до одного. Перш за все, до людей із інвалідністю, жінок з дітьми, вагітних та людей старшого віку. Сьогоднішній “зелений коридор” підтвердив, що стовідсоткової безпеки немає. Тому кожен має зважувати сам щодо рівня небезпеки, небезпеки виїзду чи небезпеки залишатися в зоні бойових дій. Розумію, що не усе, що відбувається  – подобається. Евакуація – не екскурсія. В Україні війна…