Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Ексзаступниця голови Сумської ОВА оскаржує своє звільнення у суді

631

Розпорядження про своє звільнення від 14 березня 2022 р. ексзаступниця голови Сумської ОДА з питань соцзахисту, дотримання прав дітей і по напрямку гуманітарної допомоги Вікторія Медвідь, вважає, було підписано Дмитром Живицьким з посади, якої не існує. Адже, на запит пані Вікторії у Міністерстві юстиції дали відповідь, що у разі утворення військових адміністрацій, їх голови набувають статусу начальників цих адміністрацій. Розпорядження ж про звільнення заступниці Дмитро Живицький підписав як голова обласної державної адміністрації і керівник обласної військової адміністрації. Саме це, на думку позивачки, дає їй підстави оскаржувати звільнення

“Юридичне оцінювання розпорядження про моє звільнення дійшло висновку до підписання означеного документа неіснуючою посадою – керівник Сумської обласної державної адміністрації, що суперечить, в першу чергу, указу Президента про утворення військових адміністрацій. Необхідно зазначити, що усі голови обласних військових адміністрацій з 24 лютого набули статусу начальників, то тут звичайно виникають питання щодо правових підстав і правової оцінки даного документу”, — зазначила Суспільному.Суми Вікторія Медвідь.

Як пояснила начальниця юридичного відділу Сумської облдержадміністрації Світлана Калайдова, надання статусу начальника військової адміністрації, відповідно до норм чинного законодавства, не потребує перейменування та внесення змін до державного реєстру юридичних осіб.

“У нас посада “голова обласної державної адміністрації”, але законом було надано додаткового статусу – начальника військової адміністрації. Слово “керівник” є загальним словом і ніяким чином на наявність чи відсутність повноважень це впливати не може. До того ж посилання Вікторії Юріївни на те, що на сайті інших обласних військових адміністрацій значиться інша інформація, а також на роз’яснення міністерств жодним чином це впливати не може, оскільки Міністерства норм права не встановлюють, знову ж таки, міністерства не можуть визначити назву посади, назву посади може визначити тільки закон”, — говорить Світлана Калайдова.

Адвокат Юрій Кондратенка зазначив: “Формальної причини для поновлення за таким підписом не буде. Тут будуть дивитись підставу звільнення. Якщо він діяв за цивільним законодавством, не пов’язуючи це із воєнним станом, то він повинен підписати як голова обласної державної адміністрації, а якщо це стосується документів, які він повинен підписувати як начальник Сумської воєнної адміністрації, то тут зовсім інша ситуація”.

Наступне засідання у справі про шахрайство призначене на 10 серпня. У справі щодо поновлення на посаді розгляд має відбутись 15 серпня.

Нагадаємо,
Вікторію Медвідь звільнили з посади 14 березня 2022 року.

На початку червня Вікторії Медвідь вручили обвинувальний акт, експосадовицю звинувачують у шахрайстві.