Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Довговічність та надійність – це сумський клінкер

353

Від звичайних виробів грубої будівельної кераміки (цегли звичайної, черепиці, облицювальних плиток) клінкерні керамічні матеріали відрізняються кількома суттєвими характеристиками та показниками, що тісно пов’язані між собою та є запорукою довговічності матеріалу. Клінкер виробляється шляхом високотемпературного випалу спеціальних сортів пластичних глин – це цегла, обпалена до повного спікання черепка при температурі 1200 ºС без оскловування поверхні і ознак деформації. Клінкер – абсолютно натуральний продукт.

 

Сировинними матеріалами для виробництва керамічного клінкеру є каоліни і глини, застосовувані в чистому вигляді, а частіше в суміші з добавками (спіснюючими, плавнями).

Структура клінкерних керамічних матеріалів – щільна, мікрозерниста, без крупних включень, порожнеч і каверн. Саме вона забезпечує високі експлуатаційні характеристики– висока міцність М350 та морозостійкість F150, низьке водопоглинання до 5%.

Міцність характеризується межею міцності на стиск, який цегла витримує до початку свого руйнування. Чим більше — тим краще.

Водопоглинання — можливість цегли поглинати вологу до свого повного насичення. Чим нижче — тим краще, оскільки цегла з високим водопоглинанням не може мати високу морозостійкість.

Водопоглинання клінкерної цегли знаходиться в діапазоні від 3 до 5% від об’єму.

Морозостійкість — це кількість циклів «заморожування-відтавання» в насиченому вологою стані, які витримує цегла до початку руйнування. Клінкерна керамічна цегла виробництва ТОВ «Керамейя» пропонується під торговою маркою «КлінКерам». Цегла «Клінкерам» виготовляється згідно технічних умов ТУ У В.2.7-26.4-34327895-001:2008. Керамічний клінкер для лицювання фасадів «Клінкерам» та дорожня бруківка «Бруккерам» в жодному разі не поступаються, а в більшості перевищують вимоги діючого ДСТУ Б.В.2.7-61-97 «Цегла і камені керамічні рядові і лицьові. Технічні вимоги».

ТОВ «Керамейя» піклується про кожного клієнта.

R