Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

До армії призвали 57 юнаків-сумчан

191

За день призовна комісія оглядає в середньому 35-45 призовників, каже лікар Володимир Остріщенко. За його словами, стан здоров’я юнаків щороку гіршає.

“В основному це йде патологія опорно-рухового апарату, потім терапевтична патологія – це патологія серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. І на третьому місці – патологія нервової системи. Багато залишкових змін після черепно-мозкових травм, перенесених нейроінфекцій, і дитячі родові травми”, – розповідає Суспільному.Суми лікар.

З початку березня до армії взяли 57 призовників з м. Суми. За станом здоров’я проходить один із чотирьох – це 50% плану на весняну кампанію 2021 року, яка стартувала 1 березня.

Призовник Олександр Хоменко говорить, що хотів би служити в Національній гвардії України. Абітурієнтка Дар’я Дудко каже, що хоче вступити до військової академії: “Мені подобається ця професія, я хочу в майбутньому стати офіцером”.

“Спочатку на строкову службу піду, а потім, якщо сподобається, – на контракт”, – каже призовник.

Від початку призовної кампанії придатними до військової строкової служби визнано 57 хлопців. Перед тим, як відправляти їх у місця служби, всіх попередньо протестують на коронавірусну інфекцію, розповів заступник міського військового комісара Роман Галасюк.

“Напередодні відправки у війська всі призовники проходять тестування на наявність коронавірусної інфекції. Якщо такого призовника виявляють, то він не направляється в частину, а дається час на лікування або – відстрочка на лікування”, – каже він.

Медогляди триватимуть протягом березня. Групи строковиків до місць дислокації почнуть відправляти з 1 квітня.

Весняне планове завдання для Сум – 114 людей. За інформацією міського військкомата близько 40% підуть у Збройні сили України, решта – у Нацгвардію, Державну прикордонну службу і Державну службу спеціального транспорту. Жоден строковик під час служби не залучатиметься до завдань в зоні бойових дій на сході країни, сказав Роман Галасюк.