Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Дим над водою

110

«ДипПерпл», Байден І Путін / Порожній Вірастюк І Мова / Пінчук І Нечесний Вакарчук / Закон, Що Зробить Нас Жебраками

У знаменитого колись гурту «ДіпПерпл» є супервідомий хіт «Дим над водою». Музиканти його створили, коли жили в Женеві в готелі на живописному березі однойменного озера. Якраз вночі сталася пожежа, і дим закрив весь краєвид.

Якось так дивно сталося (насправді ні), що максимальна увага суспільства прикута до подій, на які громадськість не має впливу. Заяви Зеленського щодо членства України в НАТО, що сказав Путін, що сказав Байден. Про що говоритимуть останні двоє у Женеві і чи не здасть Захід Україну. Українці жваво обговорюють міжнародні теми, і ніц не звертають увагу на те, що робиться під носом, стосується безпосередньо їх і на що вони можуть як громадяни вплинути. Це як обговорювати, що написано на формі збірної України з футболу і не звертати уваги на якість гри футболістів на футбольному полі. Що, в принципі, за великим рахунком, і відбувається. Цей ідеологічний раунд Росія, до речі, виграла. При всьому ідіотизмі їхніх претензій. Мало того що надпис «Героям Слава!» УЄФА наказало на футболках закрити, так і європейська преса дуже неоднозначно написало про цей конфлікт. Мій товариш-письменник і перекладач Тимофій Гаврилів, який регулярно читає німецькі медіа, наприклад, пише, що чи не половина з них девіз «Слава Україні!» переклала як «Хайль Україна!», хоча, на думку Гавриліва, існує більш точний і адекватний переклад. Тобто маємо явну маніпуляцію. З Нідерландами на наших футболістах взагалі була інша форма – без мапи України та всього іншого.
Але повернемося до актуальних проблем. Так от, поки увага людей прикута до Путіна і Байдена, фракція Зеленського у Верховній Раді та ті, що притулилися до монобільшості, зайнялися ревізією останніх наших надбань та засунули руку глибоко, дуже глибоко в кишені громадян.

Уже, наприклад, двічі зазнав атак «Закон про мову». Зрозуміло, чому «Квартал 95» хоче залишити виробництво серіалів російською – бо вони продають свою продукцію у Росію. Так, через посередників – типу, а що ми зробимо? Як і всі інші телеканали, якими володіють ті самі олігархи, з якими начебто збирається боротися Зеленський. Пилюка в очі, не більше. Принаймні, зараз. Насправді Зеленський має всі необхідні важелі для законної боротьби з олігархами. З одним із них – стовідсотково. І ми вже писали, і Байден йому вже знову сказав: чувак, почни боротися з корупцією, чувак, корупція починається у тебе під носом – із Коломойського. Ну і? Не може людина боротися сам із собою. Це неприродньо.

Люди в країні, я маю на увазі виборців, в переважній більшості дезорієнтовані настільки, що готові голосувати за будь-кого, аби не, по-перше, Порошенко, по-друге, обличчя було знайоме. Дійшло до того, що в принципово завжди патріотичному проукраїнському окрузі на Івано-Франківщині на довиборах за перемогу змагалися представник Коломойського бізнесмен Шевченко (курорт «Буковель») і людина Зеленського знаменитий силач Вірастюк. Усі патріотичні партії, навіть об’єднавшись, не змогли скласти ніякої конкуренції цим двом кандидатам. Шевченко і Вірастюк довго вдавалися до маніпуляцій, фальшування і т.п., аж поки суд вкотре не призначив переможцем Вірастюка. «Так, а що, чим погана людина?» – запитає читач. Не знаю, не знайомий особисто, а по кретиноскопу говорити можна що завгодно, аби дурачки слухали. А за людину, за депутата говорять справи, перш за все. І не встиг Вірастюк скласти присягу нардепа, як чи не першим же голосуванням підтримав всі проросійські зміни в «Закон про мову». Так що привіт тобі, патріотичне Прикарпаття! Слава, як то кажуть, Україні.

Так само вчинило кілька нардепів із фракції «Голос», яку чомусь вважали дуже проукраїнською, перспективною, проєвропейською і т.н. І як би то печально не було, але потрібно звернути увагу на те, що робить в політиці Славко Вакарчук, наша поп-зірка, суперпопулярний співак і музикант. Він робить дуже негарні речі – користуючись своєю популярністю у людей, Вакарчук уже двічі створював партію, проводив її у парламент, а потім тікав звідти. Коли це сталося вперше, це можна було зрозуміти. Але вдруге – це просто свідомий обман людей. Тепер фракція «Голос» більше схожа на партію «Бек-вокал», тобто допоміжний вокал. Очевидно, що за такими брудними політичними оборудками стоять люди, які мають гроші. Частіше за інших поруч із партією «Бек-вокал» і прізвищем Вакарчук називають олігарха Пінчука, власника великого пулу телеканалів СТБ, «Новий», ICTV (можливо, й інших розважальних). Більшість з цих телеканалів мають спільне виробництво з російськими колегами і продають у РФ свою продукцію. Звісно, через посередників, і звісно, вони нічого з цим не можуть зробити. Тільки введення в дію чергових пунктів «Закону про мову» може покласти край цій колаборації. Тому немає тут ніяких див. Тут усе – про гроші. Гроші «кварталу», а значить, і Зеленського, гроші олігархів-власників телеканалів, із якими Зе начебто зібрався боротися.

Не хвилюйтеся, про наші гроші вони також подбали. В першому читанні проголосований закон, який має дуже симпатичну назву «Про податкову амністію». Але, якщо ви подумали, що амністія передбачається для олігархів та політиків – ви глибоко помиляєтесь. Податкова амністія передбачає, що від 5 до 9 відсотків із усього нерухомого майна і всіх накопичень мусять сплатити всі громадяни України без виключення. «Бо, – каже провідник цього закону «слуга народу» Гетьманцев, – весь цей час люди накопичували гроші і нічого не сплачували». Щодо політиків і олігархів, то «слуги народу» і президент (бо закон президентський) вважають, що достатньо й того, що вони подають декларації, де вказують свої статки. Тепер декларації мусять подавати всі громадяни України, а на МВС покладена функція контролю і покарання. Я просто уявляю, як у поліції зараз потирають долоні у передбаченні вигід. Бо тепер, на підставі звичайного сумніву у неправильно заповненій декларації поліція буде проводити обшуки та «обілєчувати» (тобто брати хабарі в обмін на свободу) будь-кого за власним бажанням.

Будьте пильними. До нових захоплюючих зустрічей. Життя прекрасне. Восени, передбачаю, вдвічі піднімуть ціну за опалення та електроенергію. Боротьба з олігархами. А ви як хотіли? Дійсно, слуги народу. Але от якого саме народу, хотів би я знати? Слухайте, люди, Байдена, голосуйте за вірастюків, аж поки дим не виїсть очі й у кишенях не стане порожньо.