Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчани поринуть у Європу

296

Цими вихідними, 18 та 19 травня в обласному центрі проходитиме масштабне святкування Дня Європи.

Про низку заходів, організованих з нагоди відзначення цього свята, під час брифінгу розповіли в.о. директора департаменту комунікацій та інформаційної політики Микола ЗІГУНЕНКО, заступник начальника відділу культури та туризму Людмила ПЄХОВА, директор КУ «Агенція промоції «Суми» Юлія ЛЕВЧЕНКО та координатор Асоціації євроклубів Сумщини, представник ГО «Центр євроініціатив» Лариса КОНДРАТЕНКО.

Основні заходи відбудуться в суботу – 18 травня. Цього дня сумчан дивуватимуть цікавими інтерактивними, мистецькими та арт-майданчиками. Гості святкування зможуть взяти участь у майстер-класах волонтерів Європейського корпусу солідарності та концертних програмах, зробити «селфі» біля тематичних локацій, переглянути презентацію національних меншин та земляцтв іноземних студентів, скуштувати страви національних кухонь.

«Новинкою святкування стане флеш-моб «Еко-Сумки для Еко-Сум». Тож об 11:00 запрошуємо охочих прийти на майдан Незалежності і долучитися до заходу покликаного популяризувати захист довкілля», – сказала Лариса Кондратенко.

Цим святкові заходи не обмежаться, традиційно відбудеться фестиваль «Ніч музеїв», який вже встиг полюбитися містянам.

Наступного дня, 19 травня в міському парку культури та відпочинку ім. Кожедуба відбудеться інтелектуальна спортивно-розважальна гра «Єврофутквест». Цього ж дня біля Альтанки, пам’ятникау цукру та ТРЦ «Мануфактура» свою творчість сумчанам даруватимуть «вуличні» музиканти.

Окрім цього, 15 травня в навчальних закладах міста пройшов онлайн-урок до Дня Європи для старшокласників «Євроінтеграція – це цікаво!». А 16 травня, в рамках відзначення Дня Європи, в Конгрес-центрі СумДУ для усі охочі відвідали День кар’єри ЄС «Працюй за європейськими стандартами!», де долучились до панельної дискусії «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз?», тренінгу зі складання резюме, публічної презентації та інших soft skills, поспілкувалися з фахівцями українських та європейських компаній, дізналися про можливості навчання, стажування та роботи за кордоном.

Програма заходів

з нагоди відзначення Дня Європи в місті Суми

Захід

Час

Місце проведення

18 травня

Міський День здоров’я

(змагання зі спортивного орієнтування)

10:00 Міський парк культури та відпочинку

ім. Кожедуба

Флеш-моб «Еко-Сумки для Еко-Сум» 11:00 майдан Незалежності
«День «Є» в місті Суми» (відкриття європейського містечка, концертна програма, презентації країн ЄС, вуличні ігри, показ мод, ярмарок Еко-Сумок, майстер-класи волонтерів Європейського корпусу солідарності) 12:00-16:00 сквер Шевченка

та вулиця Соборна

Фестиваль «Барви рідного міста» (презентація національних меншин та земляцтв іноземних студентів, страви національної кухні, концертна програма, дискотека) 16:00 Міський парк культури та відпочинку ім. Кожедуба
Фестиваль «Ніч музеїв» (детальніше на сторінці заходу у Facebook) 17:00 Альтанка (відкриття)

заходи – за окремим планом

19 травня

Інтелектуальна спортивно-розважальна гра «Єврофутквест» 9:00 Міський парк культури та відпочинку

ім. Кожедуба

День вуличної музики 12:00 -22:00 Альтанка

Пам’ятник цукру

ТРЦ «Мануфактура»