Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

COVID-19 на Сумщині: поки що «зелені»

419

У якій карантинній зоні опиниться область чи підуть діти до школи 1 вересня та де знайшли коронавірус на минулому тижні?

На початку серпня вступив у силу поділ України на чотири карантинні зони – «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Відповідне рішення ухвалила державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій. Сумщина опинилася у «зеленій», втім приналежність до певної зони буде переглядатися кожних п’ять днів, тож ризик, що область ще «перефарбують», залишається.
29 липня у Недригайлові помер 86-річний чоловік, у якого був підтверджений COVID-19.
Тож розслаблятися не варто – коронавірус підстерігає нас у повсякденному житті. 31 липня під час брифінгу в ОДА заступник директора Сумського обласного лабораторного центру Михайло МАЦЮК повідомив, що 13 співробітників лабораторії Центрального ринку відправили на самоізоляцію через позитивний результат аналізів на коронавірус у одного з лаборантів. Для забезпечення роботи ринку були залучені спеціалісти із інших лабораторій.
«Як продавці, так і покупці на ринку повинні бути в масках. І на ринку достатньо антисептика, щоб можна було обробити руки. Бережіть себе і знижуйте ринок для оточуючих», – звернувся до містян Михайло Мацюк.
На жаль, м. Суми підхопило негативну тенденцію до збільшення захворюваності. «За останню добу у Сумах виявлено 7 випадків COVID-19, за останній тиждень – 30 випадків», – повідомила головний спеціаліст відділу охорони здоров’я Сумської міськради Наталія КІПЕНКО під час апаратної наради 3 серпня.

Втім, незважаючи на новини, школярі, освітяни та їх батьки можуть розпочинати готуватися до 1 вересня. Мер Сум Олександр ЛИСЕНКО запевнив, що сумські школярі не будуть навчатися дистанційно, а підуть до навчальних закладів. І пообіцяв, що міська влада забезпечить для цього всі необхідні заходи безпеки.

3 серпня відділ охорони здоров’я СМР повідомив, що КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» з понеділка закрилось на карантин на два тижні. Протягом цього часу буде призупинена госпіталізація вагітних та породіль до відділення патології вагітних та акушерського відділення (пацієнток тимчасово прийматиме обласний перинатальний центр).
Під час позапланового обстеження співробітників закладу методом ПЛР на коронавірусну інфекцію позитивні результати аналізів отримали четверо медиків. Хворі медичні працівники направлені на лікування, а 12 контактних співробітників – на самоізоляцію. 18 контактних хворих перебувають під медичним наглядом. Джерелом інфекції стала пацієнтка, в якої виявили коронавірус.

Ксенія Соболєва, “Панорама” №32