Чешка под защитой
Партии пообещали не застраивать озеро Чеха, а сумчане взяли деревья под охрану
В воскресенье 19 марта состоялась очередная акция в рамке кампании «Спасем Чешку!». На берегу озера, там, где планируется строительство трех
Революция на броневике
На этот раз акция носила характер митинга. Все желающие имели возможность выступить перед собравшимися, но при этом для лучшей видимости необходимо было забираться на кузов автомобиля. Представитель коалиции «Ночной дозор» Татьяна ЖУРБА зачитала письмо из Министерства охраны природы, в котором говорилось, что застройка озера Чеха не рекомендована. Более того, судя из письма, главный государственный инспектор Украины по охране окружающей среды Николай КОСТРОВ считает, что эту территорию нужно перевести в категорию земель рекреационного назначения. Далее был оглашен меморандум, который подписали представители партий. Депутат горсовета Владимир ШКРОБОТ также огласил дополнительную инициативу к меморандуму, в котором шла речь о необходимости контроля над состоянием всех водоемов города, зеленых зон, выбросами производственных предприятий и радиационного фона Курской атомной электростанции.
На митинге был выступил Валерий ОСАДЧЕНКО, житель 10 микрорайона., инициатор борьбы против застройки. «Когда я только начинал собирать подписи против строительства
Провокации?
Далее последовали активные мероприятия под девизом «На этих берегах строят только для птиц» сумчане повесили на деревьях около 200 скворечников. Также все желающие брали ленточки, писали на них свои имена и повязывали вокруг деревьев. Это символизировало взятие дерева под персональную охрану на случай, если деревья все же будут рубить. Были ленточки с надписями «Ленчик и Ольчик. 19.03.06», «Спасем Чешку!», «На вечную память от братвы».
На митинг организованно, пришли молодые люди, называвшие себя членами организации «Молодь Сумщины», около 30 человек. Они делали попытки заявить, что строительство этих многоэтажек крайне необходимо. К микрофону ребята не подходили, зато в очень свободной форме спорили с присутствующими. Один из них, представившийся “r” как Карен, заявил, что построить дома необходимо именно здесь: «Не с Барановки же на работу ездить. Молодежь сможет получить в этих домах жилье. Если не я, то
Организаторы акции попросили жителей быть бдительными и при первой необходимости выходить на защиту своего микрорайона.
Меморандум по защите Чешки подписали представители городских и областных организаций политических партий:
Партия правозахисту, Партия малого и среднего бизнеса, «Партия промышленников и предпринимателей Украины», Гражданского блока «Ночной дозор», «Партии Зеленых Украины, Республиканской Христианской партия, Партия независимых, Украинского Союза ветеранов Афганистана», Украинского общества охраны природы и ВПО «Жінки за майбутнє».
Выдержки из письма главного государственного инспектора Украины по охране окружающей среды
Дана земельна ділянка знаходиться поза межами прибережної захисної смуги озера Чеха.
Але враховуючи, що на даний момент зазначена ділянка та прилегла до неї територія зайнята великою кількістю зелених насаджень і використовується мешканцями м. Суми для відпочинку та виконує інші рекреаційні функції, на думку Держуправління, її доцільніше було б не забудовувати, а перевести в категорію земель рекреаційного призначення.
Зазначаємо, що вищезазначена земельна ділянка надана Сумською міською радою АКТЗТ
Одночасно, згідно з ст. 12 Земельного кодексу України, до повноважень міських рад належить розпорядження землями територіальних громад та надання земельних ділянок у користування або власність.
Відповідно до ст. 158 Земельного кодексу України, земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб, вирішуються виключно судом.
ЗАЯВА екологічних громадських організацій міста Суми
Екологічні проблеми міста обумовлені агресивними споживацькими настроями суспільства, які не врівноважені вагомими адміністративними та економічними важелями, а досить часто і здоровим глуздом. Питання екологічної безпеки нерозривно повязані з усіма сторонами життєдіяльності міста. У місті Суми існують серйозні ризики виникнення екологічних надзвичайних ситуацій, які повязані із невирішеністю питань поводження з комунальними відходами, ремонтом та заміною зношених каналізаційних мереж, а також містобудівною політикою та використанням земель.
Запорукою досягнення результату у вирішенні вищезазначених проблем, а також багатьох інших, є дієва та послідовна екологічна політика органів влади, яка поєднана із тісною співпрацею з громадою.
Останні пять років зі сторони міської ради та її виконавчих органів спостерігається несерйозний та непослідовний підхід до існуючих екологічних проблем міста.
Не сталося суттєвих змін і протягом 2005 року. Модель вирішення проблеми побутових відходів у місті не запропонована. Низка конфліктних ситуацій щодо відведення землі, що спостерігалися у минулому році, були створенні раніше, але необхідно відмітити, що рішення про відведення земель під житлове будівництво поблизу озера Чехова виникло саме у 2005 році. Посилання на генеральний план міста, віднесення даної земельної ділянки до категорії земель житлової забудови це все, у першу чергу, свідчить про системний помилковий підхід до містобудування у м. Суми. Наслідком такого мислення стало зникнення річки Стрілки та підтоплення значних території у поймі річки Сумка. Принципи урівноваженого розвитку міста, до речі, які мабуть несвідомо були підтриманні керівництвом міста у 2000 році, передбачають дотримання вимог збереження ландшафту. Тому вважаємо за доцільне розпочати проведення у встановленому порядку громадської екологічної експертизи щодо можливості та видів господарського використання території довкола озера Чехова.
Ще одним показником того, що екологічні питання не входили у приоритетні завдання міської влади, є неприйняття виконкомом та міською радою перспективної довгострокової програми з охорони навколишнього природного середовища у місті Суми.
Про екологічні проблеми ведеться багато розмов та дискусій, але реальних дій замало.
Звертаємося до мешканців міста із проханням підтримати на очікуваних місцевих виборах політичні сили та лідерів, які дійсно переймаються існуючими екологічними проблемами міста та мають реальні підходи і механізми їх вирішення.
Екологічна громадська рада:
Сумська молодіжна екологічна фундація