Transparency International Україна проаналізувала дані майнових декларацій новопризначеного заступника голови Адміністрації Президента. Організація має запитання – для чого Юрій Чмирь Президенту України?
16 грудня 2013 р. колишній губернатор Сумської області Юрій Чмирь був призначений на спеціально створену посаду заступника голови Адміністрації Президента. Як повідомила прес-служба АПУ, в Адміністрації Юрій Чмирь керуватиме гуманітарним напрямком і відповідатиме за комунікацію адміністрації з іншими органами влади, представниками громадських організацій та ЗМІ. «Перш за все, нас цікавить коло повноважень нового заступника, – відзначає Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Україна, – За що Юрій Чмирь буде отримувати зарплату? Оголосіть, будь-ласка, коло ваших обов’язків, пане Чмирь».
Transparency International Україна в межах Загальнонаціональної ініціативи «Декларації без декорацій» постійно проводить моніторинг стилю життя високопосадовців України. Як наголошують в ТІ Україна, – кожен посадовець, отримуючи підвищення по владній вертикалі, має пам’ятати – він під прискіпливим громадським контролем. В рамках ініціативи вже створено банк декларацій понад як 380 українських високопосадовців України, який містить відомості про їх офіційні доходи та майно за 2011-2012 рр. Тут кожен бажаючий може отримати доступ до декларацій міністрів, голів обласних держадміністрацій, мерів обласних центрів, а також усіх їхніх заступників. Є серед них і декларації Юрія Чмиря.
Трохи фактів з майнових декларацій посадовця
Перебуваючи на посаді очільника області, будучи депутатом Верховної Ради України з 2006 по 2010 роки та працюючи в Комітетах з питань фінансової і банківської діяльності та з питань економічної політики, Юрій Павлович став власником значного майна та активів.
На підставі надісланих від Сумської обласної державної адміністрації (лист № 01-09/499 від 24 вересня 2013 року) копій декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 та 2012 роки голови Сумської обласної державної адміністрації Чмиря Юрія Павловича, можна помітити, що живе він лише на одну зарплату. В 2012 році ця зарплата складала в середньому 13 127 грн. на місяць. Загальна сума сукупного доходу Юрія Чмиря в 2011 році склала 140 137 грн., а в 2012 році – 157 522 грн. Дружина Юрія Чмиря ще донедавна отримувала дуже скромну заробітну платню – на межі встановленого мінімального розміру. Так в 2011 році вона отримувала 926 грн. на місяць, а в 2012 році – 1 113 грн.
Відповідно до майнових декларацій у власності родини Юрія Чмиря перебуває два автомобілі (Skoda Oktavia,1.9 та Nissan Almera, 1,6), чотири квартири (117,2 кв.м; 137, 26 кв.м; 49,40 кв.м; 116,10 кв.м) земельна ділянка (634 кв. м), та дачний будинок (76,2 кв.м). Сукупна кількість квадратних метрів квартирної житлової площі на родину складає 419,96 кв.м, це приблизно 140 квадратів на одну особу. На утримання всього майна було витрачено в 2011 році – 58 627 грн., та в 2012 році – 60 060 грн.
Трохи фактів від журналістів
Ім’я Юрія Чмиря багато разів згадувалося медіа в контексті корупційних кейсів. Чого варта лише діяльність так званої «Піраміди Чмиря», що скупала голоси виборців під час місцевих виборів 2010 року та застосування ним адмінресурсу під час виборів 2012 року. Протягом його керівництва Сумською областю на всю країну прозвучали гучні тендерні скандали: за процедурою «закупівлі в одного учасника» було розподілено майже 47 млн. грн. на будівництво гуртожитку для футбольного центру «Барса», 45, 16 млн. грн. на реконструкцію «Обласного клінічного перинатального центру», 19, 60 млн грн. на реконструкцію театру ім. М.С. Щепкіна, понад 50 млн. грн. на будівництво обласного психоневрологічного диспансеру з діагностичним центром, та 20 млн. грн. – на придбання обладнання для цієї установи,
Подібні факти потребують як реакції правоохоронних органів України, так і більш детальної перевірки з боку самої Адміністрації Президента України. Transparency International Україна хоче нагадати, що Віктор Янукович своїм указом запровадив окремий Порядок проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави. Серед іншого він передбачив перевірку достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру кандидата на посаду.
Наразі ж Transparency International Україна просить Адміністрацію Президента України оприлюднити як результати спеціальної перевірки, так і коло-повноважень новопризначеного заступника голови Адміністрації Президента, – повідомляє ti-ukraine.org
Нагадаємо, Національна моніторингова кампанія відповідності стилю життя високопосадовців України задекларованим ними статкам «Декларації без декорацій» стартувала влітку 2013 року. 40 громадських організацій, журналістських агенцій та індивідуальних розслідувачів під керівництвом Transparency International Україна моніторять декларації держслужбовців. Перевірці підлягає стиль життя міністрів, голів обласних держадміністрацій, мерів обласних центрів, а також усіх їхніх заступників. З метою пояснення суті ініціативи ТІ Україна підготовлено тематичне відео.
Попередній запис
Наступний запис