Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Бюджет Сум потребує понад 114 млн грн на нагальні потреби

115

Постійна депутатська комісія з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, торгівлі та послуг, регуляторної політики провела чергове засідання та сформувала нагальні пропозиції до бюджету громади.

114,4 млн грн – така приблизна сума потрібна для забезпечення життєдіяльності громади, а саме на введення в експлуатацію третьої черги полігону для ТПВ, облаштування захисних споруд на території Сумської міської ТГ, ремонт доріг тощо.

Аби Сумській міській територіальній громаді було куди вивозити сміття, терміново потрібно завершити будівництво та ввести в експлуатацію третю чергу сміттєвого полігону, термін експлуатації двох черг якого закінчується у травні. На цю статтю видатків потрібно надати фінансову підтримку КП «Чисте місто» у сумі близько 8,3 млн грн. За ці кошти спеціалісти КП мають облаштувати дороги та розвантажувальний майданчик III черги полігону; рекультивувати дві використані черги; придбати автомобільні ваги та виконати проєктні роботи.

На заходи з облаштування інженерних загороджень та фортифікаційного обладнання додатково потрібно ще 2,7 млн грн. Ці кошти потрібні для облаштування захисних споруд на території громади та найпростіших укриттів у школах.

Як повідомив начальник управління капітального будівництва та дорожнього господарства Віталій Шилов, що триває розробка проєктно-кошторисної документації. Чотири школи проходять процедуру включення їх до системи DREAM, згідно з якою надаватиметься субвенція з державного бюджету для облаштування укриттів.

За інформацією заступника директора КП «Шляхрембуд» Олександра ВЕГЕРИ, провести тендерну процедуру та виділити додаткові кошти потрібно, аби утримувати дорожньо-транспортну мережу громади в належному стані. На поточний ремонт вулично-дорожньої мережі та штучних споруд потрібно не менше 73,4 млн грн, і ще 4 млн грн на розробку проєктно-кошторисної документації. Це не дасть можливості капітально відремонтувати вулиці обласного центра, але дасть можливість КП “Шляхрембуд” виконати середній ремонт дорожнього полотна, якого наразі потребують понад 40 вулиць обласного центру.

Під час виконання робіт з реконструкції аварійного самотічного колектору діаметром 400 мм по вул. Білопільський шлях від КНС-4 до Тепличного виникла потреба у додаткових 10 млн грн.

КП “Електроавтотранс” на заміну зношених і пошкоджених опор зовнішнього освітлення просить 1 млн грн. Для реконструкції аварійного вже багато років поспіль мосту Білопільський необхідно 2 млн грн.

Ще 13 млн грн треба для виконання робіт по демонтажу частини житлового будинку по вул. Герасима Кондратьєва, який був пошкоджений внаслідок удару «шахеда» 13 березня 2024 р.

За результатами засідання комісія направила письмові Усі пропозиції, які одноголосно схвалили члени бюджетної комісії, направлені начальнику Сумської МВА, аби там їх врахували у видатках бюджету Сумської міської ТГ на 2024 рік.