21 листопада у Конгрес-центрі СумДУ відбулася презентація фіналістів конкурсу плакату Бієнале Довіри. Дана виставка – це підсумок масштабного проекту. На конкурсі розглядалося аж 500 робіт із 30 країн світу, а в Суми приїхали лише 30 найкращих з них. Призовий фонд конкурсу склав 6 тис євро
Представляючи проект, мистецтвознавець Римма МИЛЕНКОВА відзначила, що місто Суми увійшло лише до чотирьох українських міст, де побуває Бієнале Довіри. «Ніхто достеменно не знає, що означає Довіра, чи Не Довіра. Цікаво, що з цією тематикою працювали художники в стилістиці плакату, який існує на межі дизайну. художньої творчості, ідеї та соціального впливу. Автори плакатів виступають трансляторами інтуїтивних ідей, які визрівають у суспільному середовищі. Практика фестивалів, арт-проектів показує, що часто митці про війну починають говорити за рік-два до її початку. Важливо, що сьогодні автори цих плакатів починають вести мову про Довіру, як важливу складову мирного майбутнього нашої країни», – підкреслила Римма Миленкова.
Під час відкриття виставки Ольга КОВАЛЕВСЬКА розповіла: «Конкурсному Журі було надто складно обрати найкращі роботи. Всі проекти були зареєстровані та подані на розгляд під номерами за порядком надходження. Приємно, що серед фіналістів конкурсу є наші земляки. А саме: сумчанин Аксьон ІВАНКОВ, автор плакату «Зроби крок довіри» та Надія ДОЙЧЕВА-БУТ з роботою «Two Bare Feet». Надія вказала своє нинішнє місце проживання в с. Зазим’я, Київської області, але вона родом з нашого Кролевця».
У відкритті виставки взяв участь особливий гість – Маркіян ІВАЩИШИН. Він співкуратор мистецької частини Бієнале Довіри, а також співзасновник, директор МО “Дзига”, яке знаходиться у Львові. Маркіян Іващишин був одним із провідників «революції на граніті» 1990 року. З того часу він як громадський, політичний та культурний діяч, підприємець реалізував низку проектів, котрі отримали великий резонанс та вплинули на формування світогляду цілого покоління українців.
«Виставка дає можливість замислитися та отримати емоції, які нам дарують художники. Кожен проектант зробив велику справу – осмислив тему Довіри особисто для себе та візуалізував власне відкриття», – відзначив Маркіян Іващишин та розповів про плакат, який викликав у нього асоціації з «Маленьким принцем» Екзюпері. Мова йде про роботу «Довіра», автор Олександра ПРОМСЬКА, (Рівне, Україна). Пан Маркіян підійшов до цього плакату та процитував рядки з «Маленького принца», які на його думку розкривають глибокий авторський задум: «Приходь кожного разу сюди й помалу-помалу ми станемо друзями», тобто довіра – це довга праця».
Організатори виставки запрошують сумчан прийти й обрати свій плакат та зробити крок назустріч Довірі.
Експозиція фіналістів конкурсі плакату Бієнале Довіри працювати до 2 грудня. Вхід вільний.