Влада громади співпрацює із благодійниками
Влада Сумської міської територіальної громади разом із благодійниками постійно допомагає внутрішньо переміщеним особам, яких прихистила наша громада. Минулого тижня можливості такої допомоги розширилися.
Нині в Сумській громаді проживає близько 19 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Допомогу їм надає як місцева влада, так і благодійні організації.
Наприклад, італійські благодійники із організації AVSI надають продуктові набори, які вже декілька місяців отримують ВПО. Перший Сумський гуманітарний штаб розподілив між внутрішньо переміщеними особами комплекти постільної білизни, матраців та ін.
Минулого тижня можливості громади надавати допомогу переселенцям зросли.
Очільник громади Олександр ЛИСЕНКО разом з директором департаменту соціального захисту населення Тетяною МАСІК та директором БО ПБФ «Карітас Суми» Олександром ДЯДЕЮ підписали Меморандум про співпрацю.
Згідно з документом, благодійники оплачуватимуть проживання деяким категоріям ВПО, а також надаватимуть іншу допомогу.
«Останнім часом у нашій громаді збільшується кількість внутрішньо переміщених осіб. Це люди не тільки з інших областей, але й з інших громад Сумщини. Ми підтримуємо їх, забезпечуємо тимчасовим житлом, гуманітарною допомогою та допомагаємо вирішувати різного роду проблеми. У цьому ми постійно співпрацюємо з благодійними організаціями. Наша спільна робота з «Карітас Суми» дозволить допомогти більшій кількості ВПО. Я вдячний благодійній організації за ініціативність та небайдужість, за милосердя та дієву допомогу людям, які опинилися у скрутному становищі. Впевнений, що наша співпраця буде дуже ефективною», – зауважив очільник громади Олександр Лисенко.
Відповідно до меморандуму, влада також бере на себе обов’язок проводити інформаційну роботу щодо підвищення рівня обізнаності сумчан щодо соціального захисту, сприяти «Карітас Суми» в його діяльності.
«Наша благодійна організація надає різну гуманітарну допомогу ВПО та іншим людям, хто цього потребує. Також є програма допомоги з ремонтом пошкоджених домогосподарств. Допомагаємо покривати витрати за житло внутрішньо переміщеним особам, підтримуємо й іншими заходами. Дякую владі громади за відкриту співпрацю», – заявив директор БО ПБФ «Карітас Суми» Олександр Дядя.
«Завдяки допомозі цього благодійного фонду вирішуються важливі питання, одне з них – проживання. Наразі рішенням виконавчого комітету визначено два гуртожитки в місті, де можуть проживати ВПО. Благодійна організація бере на себе витрати на проживання. Також є можливість безкоштовного гарячого харчування один раз у день та отримання іншої гуманітарної допомоги. Дякуємо благодійній організації за співпрацю. Будемо й надалі працювати для вирішення потреб ВПО», – зазначила директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік.
Але переселенці потребують не тільки матеріальної допомоги, але і психологічної. Тому минулого тижня голова громади Олександр Лисенко обговорив можливості надання такої допомоги із директором Всеукраїнського фонду допомоги і розвитку HELPGROUP Давидом ДЖАЛАГОНІЄЮ. Проєкт розрахований на дітей, підлітків і дорослих з-поміж переселенців, котрі оселилися у Сумській громаді. Він має охопити до 1,2 тис. людей. Кошти на це надає одна із благодійних організацій Італії. Власне старт проєкту може відбутися вже за два тижні. «Програма розрахована на п’ять місяців, на це є необхідні кошти. Сподіваюся, що ми все впровадимо й дуже вдало», – зазначив Давид Джалагонія.
Олександр Лисенко запевнив партнерів у тому, що керівництво громади готове всіляко сприяти в реалізації проєкту. Зокрема, вже вирішено питання з приміщенням для занять з учасниками. Також безпосередньо під час зустрічі сторони обговорили інші моменти впровадження проєкту з психологічної підтримки ВПО, а також можливість співпраці за іншими напрямками.
«У цей важливий і такий складний час ми розуміємо, що треба співпрацювати з благодійними фондами, гуманітарними організаціями. Не лише чекати, коли вони звернуться з пропозиціями, а й самим шукати контакти, виходити на співпрацю, визначатися з механізмами такого співробітництва. Наприклад, пропонуємо приміщення, транспорт, допомогу наших юристів, наших працівників. Розуміємо, що треба активно працювати і налаштовуватися на довготривалу спільну діяльність. Тож постійно розширюємо коло наших контактів із благодійниками і будемо продовжувати це робити. Адже це обов’язок влади в ці нелегкі часи», – зазначив Олександр Лисенко.
ІД