20 березня голова Сумської ОГА Роман Грищенко спiльно з управлінням охорони здоров’я провів моніторинг готовності медичних закладів регioну до прийому хворих з COVID-19 та пацієнтів з підозрою на інфікування. Готові не всі. «На жаль, в ряді районів рівень готовності визнаний неналежним. Не всі нині демонструють усвідомлення серйозності ситуації та готовність до невідкладних заходів, в тому числі з фінансування необхідних додаткових витрат на користь медичної галузі. У зв’язку з цим будуть прийматись кадрові рішення. Загалом же, якщо порiвняти ситуацiю з тiєю, що була ще тиждень тому, є чимало позитивних зрушень. Вирiшуються питання покращення матерiально-технiчно? бази закладiв охорони здоров’я завдяки видiленню додаткових коштiв», – написав на своїй сторінці в соцмережі начальник облздраву Дмитро КРАВЦОВ.
За його інформацією, станом на 20.00 21.03.2020 в закладах охорони здоров’я областi, під наглядом медичних працівників, перебуває 10 осіб з пiдозрою на COVID-19, у тому числi двi дитини. Стан всiх пацiєнтiв стабiльний. Проводиться обстеження. Слiд зазначити, що у п’яти осiб коронавiрусна iнфекцiя виключена на пiдставi результатiв вiрусологiчного дослiдження, здiйсненого у референс лабораторiї м. Київ.
Дмитро Кравцов зазначає, що в ряді лікарень вже наявнi швидкі тести на антитіла до COVID-19. «Як лiкар, хочу у зв’язку з цим, зазначити наступне. Чимало осіб без ознак захворювання звертається до iнфекцiйних вiддiлень з вимогою про проведення такого обстеження. Це є недоцільним. По-перше, таким чином люди наражають себе на небезпеку ураження повітряно-краплинними інфекціями, приходячи без нагальної необхідності до інфекціоністів. По-друге, тести розраховані на визначення антитіл до вірусу, які з’являються в крові лише на 6-7 день після появи симптомiв. По-третє, лікарі мають виконувати відповідні протоколи, в яких наголошено, що дослідження на COVID-19 проводиться лише за умови наявності клінічних ознак.
Шановні мешканці Сум та області! Те, що на даний момент реально може захистити від інфікування новим коронавірусом, – це дотримання карантинних заходів, самоізоляція, в разі необхідності пересування поза межами помешкань – мінімізація контактів з людьми, використання індивідуальних засобів захисту (на тлі дискусій з приводу доцільності використання масок не слід нехтувати ними) та неуклінне виконання правил особистої гігієни (миття рук, обробка їх дезінфікуючими розчинами тощо).
Нагнітання та підтримання паніки в суспільстві своїм долученням до неї, – неприпустиме в час, коли імунна система кожного з нас має бути готова дати відсіч інфекційній загрозі. Тож, захистіть себе та своїх рідних, сумлінно дотримуючись карантину, не випускайте з-під контролю хронічні хвороби (особливо в осіб похилого віку), фокусуйте увагу на оптимістичних новинах, найкращою з яких, думаю, була та, що перший в Україні пацієнт з COVID-19 в м. Чернівці вже виписаний з лікарні з одужанням.
Зараз кожен може запобігти поширенню інфекції в нашій країні, просто залишаючись удома з рідними та близькими людьми. Бережіть себе. Будьте здорові!», – написав він.
Наступний запис