Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

36 учителів Сумщини успішно пройшли сертифікацію

78
Завершився третій рік пілотування сертифікації вчителів. На Сумщині з 48 зареєстрованих учителів подолали пороговий бал 36 педагогів (75%).

Протягом трьох років пілотування у сертифікації педагогічних працівників взяло участь 4170 учителів початкових класів, з них успішно пройшли сертифікацію — 2632 (63%). У Сумській області за цей період для проходження сертифікації зареєстровано 118 осіб, з яких 84 сертифіковано (71%)

У цьому році рішенням комісії Державної служби якості освіти України визначено, що за результатами вивчення практичного досвіду роботи вчителів пороговий бал становить 94 бали. Таким чином, 1025 учителів початкових класів (58,4% від зареєстрованих) подолали пороговий бал. На Сумщині з 48 зареєстрованих учителів подолали пороговий бал 36 педагогів (75%).

«Узяти участь у сертифікації означає бути сучасним, відповідальним вчителем та розуміти виклики часу. Це чудовий шанс підвищити статус професії вчителя. Сертифікація – це інструмент підтримки та мотивації педагогів до вдосконалення і досягнення високих результатів у роботі», – наголосила начальниця управління Державної служби якості освіти у Сумській області Алла РЯБУХА.

Успішна сертифікація зараховується як проходження чергової/позачергової атестації педагогічним працівником і є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання. Також учителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримають 20% надбавку до заробітної плати.

Довідково. Результати сертифікації визначаються на підставі кількості балів, набраної учасником сертифікації за результатами вивчення його практичного досвіду роботи. Сертифікат видається учасникам сертифікації, які набрали кількість балів, що дорівнює або перевищує кількість балів, мінімально достатню для видачі сертифіката, — пороговий бал.

Пороговий бал щороку визначається комісією, що утворюється Державною службою якості освіти. До складу комісії 2021 року вперше включено сертифікованих учителів попередніх років та розробників професійного стандарту вчителя початкових класів.

Підтвердженням видачі сертифіката педагогічному працівникові є наявність відповідної інформації в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, яка може бути перевірена з використанням офіційного вебсайта технічного адміністратора зазначеної бази.