Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

2 мікрорайони у Сумах залишились без тролейбусів

534

Підстанція №1, яка живить електрикою тролейбусну лінію в районі вулиць Героїв Сумщини та Троїцької в Сумах, ремонту не підлягає. Її треба міняти на нову.

На цих вулицях місцеві не бачили тролейбусів упродовж останніх трьох тижнів. Альтернатива – два комунальні автобуси та три приватні. Хоч мікрорайон – не околиця міста, виїхати з нього складно, говорять люди.

Підстанції, що живить тролейбуси на цій вулиці, більше як 50 років. Вона знаходиться у сквері “Дружба” і, як повідомив Суспільному. Суми директор КП СМР “Електроавтотранс” Андрій Новик, полагодити її не можна.

“По всім висновкам, які ми маємо на даний час, вона вже ніякому ремонту не підлягає. Вона потребує демонтажу. Її треба замінити на три агрегатну модульну підстанцію, але така підстанція по терміну – це близько десь 8-9 місяців із моменту проєктування до моменту встановлення. І коштує вона приблизно – під 70 мільйонів грн”, – зазначив Новик.

Тому, на період будівництва нової, пропонують купити пересувну.

“Модульна двох агрегатна мобільна підстанція дуже швидко монтується. Коштувати це буде десь близько 10-15 мільйонів гривень”, – додав директор підприємства.

Придбати таку планували торік за 35 млн грн, але гроші довелось віддати, щоб протидіяти поширенню ковід-19.

“Думаю, що на перший час ми будемо купувати модульну пересувну підстанцію для розв’язання цього питання, а надалі потрібно будувати нову стаціонарну підстанцію. Що стосується Троїцької там курсують лише автобуси наші маршрути комунальні – це 58 А та 62. А також маршрути приватних перевізників № 11, 23 та 53 зранку”, – розповів начальник відділу транспорту Сумської міськради Сергій Яковенко.

Коли повернуться комунальні тролейбуси на ці вулиці ні в “Електроавтотрасі”, ні відділі транспорту та логістики ще не знають.