Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Зловмисниця зняла з рахунку жителя Сумщини всі наявні кошти

238

Про шахрайство у поліцію повідомив 47-річний житель Шостки. Чоловік розповів, що вдень на його мобільний телефон подзвонила невідома жінка, яка назвалася співробітницею того банку, де він обслуговується. Вона розповіла, що невідомі зловмисники намагаються спустошити його рахунок. Аби цьому запобігти, він має назвати їй номер своєї картки та код з смс-повідомлення, що надійде клієнту на мобільний телефон з банку.

Чоловік назвав співрозмовниці необхідні дані. Проте дозвонювачка попросила, для більш надійної безпеки його рахунків, ще й поповнити вказаний нею номер мобільного телефону трьома платежами по 800 гривень.

Заявник виконав і цю умову.

Від подальших шахрайських оборудок заявника врятували справжні співробітники фінансової установи. Чоловік зайшов до банку, аби за порадами телефонної співрозмовниці переказати ще 12 тисяч гривень. Оператори, які мимоволі почули його телефонну розмову, порадили клієнту негайно покласти слухавку, і не надавати аби кому секретні коди з смс-ки, що надійшла з банку.

Пізніше з’ясувалося, що своїми діями потерпілий «подарував» аферистам 3 300 гривень.
За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюється особа зловмисниці.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням не довіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались. Якщо вам телефонують з банку та просять коди з смс–повідомлення для дистанційного проведення фінансових операцій, або авторизації – не погоджуйтесь. Всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте виключно у фінансовій установі. Будьте обачні, і вам не доведеться бути жертвою шахраїв, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.