Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Зібрав понад мільйон на ЗСУ: волонтер-велосипедист відвідав Сумщину

143

За понад два роки війни тисячі українців взялися за волонтерську працю. Митці, науковці, релігійні діячі — цей список можна продовжувати дуже довго. Утім, іноді трапляються добровольці, які викликають подив і нестримне бажання задонатити на потребу армії. Олександр Каніболоцький — один із них.

Аби зібрати кошти для наших бійців, 64-річний волонтер вирушив у велотур. Чоловік стартував 26 травня з Опішні і рушив рідною Полтавщиною до інших областей. Шлях Олександра проліг через Лубни, Гребінку, Канів, Білу Церкву, Бучу, Ніжин та інші міста. Фото з пробігу чоловік викладає на своїй сторінці у Фейсбуці, додаючи прохання зробити донат за реквізитами.

Зворотній шлях веловолонтера додому проліг через Сумщину. Так, два дні тому Олександр передав вітання з Ромен; далі його шлях проліг через Конотоп, Дубов’язівську громаду, Верхню Сироватку, Тростянець, Охтирку.

Сьогодні по дорозі з Конотопа до Сум, мені трапилися чудові й добрі душею люди. За обід в кафе гроші не взяли, а навпаки ще і задонатили, в магазині те ж саме. Низький уклін таким людям, — написав Олександр в одному з постів.

В Охтирці Олександр завітав до храму Успіння Пресвятої Богородиці. “.Під час велопробігу познайомився в м.Охтирка з чудовою людиною священником Андрієм”, — написав чоловік у Фейсбуці вже після пробігу. Отець Андрій також присвятив зустрічі пост у соцмережі, закликавши українців підтримати волонтера донатом.

Ця подорож — не перша, у яку рушав волонтер. Так, у вересні 2022-го року Олександр подолав 500 км до Батурина і зібрав 12 тисяч. Наступна подорож відбулась до Бучі: тоді українці задонатили 27 тисяч. Нинішній пробіг завершився близько півдоби тому  у Зінькові. За кілька днів Олександр встиг подолати понад 1200 км, а зібрана сума і зовсім приголомшує: волонтеру вдалося зібрати рекордні 1 млн 300 тис. грн! Наразі збір триває, тож чоловік сподівається, що врешті зможе придбати хлопцям авто.