Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Польська благодійна організація Fundacja Kordon вже вдруге привезла до Сум благодійну допомогу

703

31 травня, як і трьома тижнями раніше, а саме 9 травня, трішки менший, але все одно величезний бус до Сум доправили волонтери Fundacja Kordon сумчанка Анна Положій та її польський колега Бартломей Субоч. І цього разу, як і минулого, волонтери співпрацюючи з “Першим сумським гуманітарним штабом”. Допомогу збирали з думками про евакуйованих з прикордоння людей: від наймолодших до найстарших. У бусі є дитяче харчування, підгузки для найменших, і для людей похилого віку, є трішки смаколиків, адже “кордонівці” приїхали у Суми напередодні Дня захисту дітей.

“Минулого нашого приїзду ми пообіцяли Ксенії (керівник Першого гуманітарного – r), що приїдемо ще раз і привеземо ще допомогу, – коментує свою другу волонтерську експедицію Анна Положій. – Сьогодні я з радістю можу сказати: місію виконано. Ми пообіцяли, ми зробили. Хоча, якщо бути відвертою, я не сподівалася, що ми так швидко виконаємо обіцянку. Це просто якась магія, те що відбувалося навколо нашої поїздки. Усюди, куди б ми не зверталися, нас охоче підтримували хто чим міг. У Польщі стає дещо важче збирати донати, люди, на жаль, призвичаїлися до війни. Я кинула клич серед своїх подружок, які також виїхали з дітьми за кордон, вони почали повідомляти ті громади, де зараз живуть. І ось одного дня на наш рахунок було перераховано аж $1000. Ми спочатку не повірили, але виявилося, що це донат від американця, на ім’я Вільям, який почув нашу історію, перейнявся нею і зробив ось такий, для нашого фонду, величезний внесок».

Як і минулого разу Анна просила про допомогу своїх польських колег. Люди давали власні кошти, хто скільки міг. А одного дня, прийшовши на роботу, побачила на столі величезну коробку ласощів, які були зібрані для сумської малечі. Коли ж Аня намагалася знайти людину чи людей, які зібрали цю смакоту, ніхто не сказав, що то він. «Повернувшись назад з Сум я спробую знайти ту добру дівчину, яка захотіла залишитися невідомою, – каже Анна. – Я хочу просто подякувати людині за її доброту».

Анна і Бартек приятелюють давно. Саме цей чоловік привів сумчанку у Fundacja Kordon. Пан Бартек каже, що у Сумах, хоч і не почувається ще, як вдома, але вже непогано орієнтується: “Це мій третій раз в Сумах. І це вдруге я тут з гуманитарною місією. Зараз, як приїжджаю до Сум, то добре орієнтуюся в місті і дійсно почуваюсь дуже комфортно, майже як вдома, скрізь знайомі обличчя”.

А на наше запитання, чи є ще сили і мотивація допомагати Україні, чоловік відповів однозначно: «Думаю, якщо ми тут, то відповідь очевидна. Є ми, є мотивація. Скажу так, коли ми верталися (попереднього разу – r), адже тоді ми теж сказали? що хочемо приїхати другий раз, ми одразу почали думати, як організувати другу поїздку. Наші волонтери на цей момент мали вже інші плани, було зрозуміло, що ніхто інший не міг би поїхати, якщо вже їхати, то тільки нам. Але як Аня раніше сказала, що під час попереднього виїзду була у відпустці, а з наступною відпусткою могла б мати проблеми. Але надходили довгі вихідні, і ми подумали, що це гарний час, щоб поїхати до Сум! Але ще тоді думав, що ми не впораємося. Тільки сказав одне речення: Аня, а можливо ми? «Так, так їдемо!», – не вагаючись відповіла Аня.

І так почалася друга акція. Насправді було дуже важко приготувати цей виїзд, було дуже мало часу, було теж мало часу між двома виїздами, всі можливі місця ми використали на попередній виїзд. Це був дійсно великий виклик, важко нам було це все організувати, важко нам було це все зібрати. Але в цьому всьому було дуже багато магії, неймовірні речі відбувалися. Дійсно, супер вийшло і ми дуже тішимося, що нам вдалося приїхати».

На наше запрошення приїхати до Сум після перемоги пан Бартек радо відповів: «Це моя мрія. Я б дуже хотів приїхати не з гуманітарною допомогою, а просто до Сум де немає війни, де ми можемо спокійно зустрітися…»

Що ж до допомоги, яку Fundacja Kordon привезла у останній день травня, волонтер “Першого гуманітарного” Роман Соловьйов повідомив, що допомогу будуть видавати тим мешканцям нашої громади, які того найбільше потребують. Щоб дізнатися про категорію і дні видачі, як зазвичай, пропонуємо слідкувати за сторінкою «Першого гуманітарного…» у Фейсбук.