Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Жертвою псевдобанкірів знову стала жителька Сумщини

162

У поліцію звернулась 50-річна жителька Шостки. Вона розповіла, що напередодні їй на мобільний телефон зателефонувала невідома жінка, яка у розмові назвалася співробітницею банка. Крім того, під час її дзвінка на екрані «мобільного» висвітилася назва фінансової установи, де вона обслуговується. Дозвонювачка розповіла заявниці, що та порушила договір з банком, адже на її «зарплатну» картку перераховують гроші різні люди, і це начебто викликало підозру у працівників банку. Жінка пояснила їй, що в їх родині сталася біда і вони збирають гроші на дороговартісну операцію для її племінниці. Тоді телефонна співрозмовниця порекомендувала їй поспілкуватися з представником служби безпеки їх банку та передала йому слухавку.

Заявниця пояснила ситуацію новому співрозмовнику, а він, у свою чергу, попросив прислати йому фото підтверджуючих документів хвороби родички, спитав про баланс по її картці та про наявність інших рахунків у їх банку. Жінка відповіла на запитання «банкіра» та прислала фото начебто потрібних документів. Аби остаточно «закрити» непорозуміння, чоловік попросив у неї 6-ти значні коди, що мають прийшли їй у смс-повідомленні з банку, – мовляв, він їх і щойно надіслав. Клієнтка виконала й цю умову.

А вже за кілька хвилин потерпіла стала отримувати на свій мобільний повідомлення з фінансової установи про зняття з її «кредитного» та основного рахунку грошей. Загальна сума втрачених коштів склала майже 13 тисяч гривень.

За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюються особи зловмисників.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням не довіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались. Якщо вам телефонують з банку та просять коди з смс-повідомлення для дистанційного проведення фінансових операцій, або авторизації – не погоджуйтесь. Всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте тільки особисто і виключно у фінансовій установі.
Будьте обачні, і вам не доведеться бути жертвою шахраїв, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.