Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Жаби з неба

135

Збіг Обставин / Бюджет Не Для Нас / Зе! Заходить В Піке / Апокаліпсис Восени

Минулого четверга кияни сумно жартували у соціальних мережах: що далі? Жаби з неба чи кривавий дощ? Апокаліпсис уже скоро там? Бо спочатку епідемія, потім – пожежі, пиловий буревій, дим і гар, що накрив половину Києва.

Такого збігу катаклізмів якось одразу і не пригадується. Багато людей впевнені, що, наприклад, пожежі, особливо в Чорнобильській зоні, сталися не випадково. Звісно, в країні вистачає «добродіїв», які палять траву з найкращих намірів (з яких, щоправда, збагнути важко), але, напевне, такої кількості великих пожеж у різних кутках України не було давно.

Нинішній уряд і його провідник Зеленський свої пріоритети розвитку визначили в змінах до державного бюджету – поліція отримала ще (!) трохи мільйонів до тих 93 млрд грн., тобто дефіцит державного бюджету та економічна криза на цій силовій структурі аж ніяк не відбилися. Отримають також всі необхідні гроші на поточний рік також прокурори, судді, Офіс президента, Верховна Рада, інші державні структури. Жодної копійчини звідти «слуги народу» не забрали, інколи навіть навпаки – додали. Натомість забрали з субсидій малозабезпеченим більше 8 млрд, з розвитку культурних інституцій, освіти, науки. Ну а шо? Зате пенсіонери отримають по 1 тис. грн. від Найвеличнішого Лідера епохи.

З бюджетом узагалі все дуже погано. Звісно, негаразди намагатимуться списати на пандемію, але результати соціологічних опитувань говорять про те, що все більше людей нарешті знову можуть мислити критично і самостійно, без допомоги кретиноскопу. Через рік після обрання Зеленського (73%) його рейтинг, згідно опитуванням, сьогодні складає близько 44% довіри, а рейтинг категоричної недовіри зріс із 13% до 25%. У цілому, такі цифри, враховуючи кількість скандалів та відсутність реальних результатів, а особливо – брехню, для Зе! досить прийнятні.

Надзвичайно, але залишається лише тільки дивуватися, як прихильники Зеленського можуть не бачити, що майже все, що обіцяв цей, прошу вибачення, політик, він втілює в життя із точністю до навпаки?! Обіцяв, що ніхто поруч не буде займатися корупцією – Єрмак, будь ласка, та й хіба він сам там такий? Не призначати кумів та друзів на посади – чи не весь «Квартал 95» зайняв високі державні посади, а друзі – ключові. Обіцяв швидко припинити війну, бо війна триває, мовляв, тому, що Порошенко так хоче, – виявилося не все так просто, і Путін не хоче слухати «молодого лідера сучасності», а висуває свої умови. «Кінець епохи бідності» наступив хіба що для кількох олігархів та дуже обмеженого кола людей поруч із ними. Всі ж інші громадяни країни стрімко втрачають статки. І пандемія тут ні до чого – це наслідки дій уряду Гончарука.

Відповідальність за наявний стан речей разом із особисто Зеленським має нести Конституційний суд. Так-так, не дивуйтеся. Чому? Тому що призначив позачергові парламентські вибори влітку 2019 р. без вагомих на те причин. Наслідком цього стало пандемічно-ейфорійне голосування за безіменних «слуг народу», в результаті чого парламент великої сучасної європейської країни заповнився людьми, які не мають належної освіти, знань та навичок для управління державою. Людьми, залежними від своїх босів, які оплатили їм передвиборчу кампанію. Людьми, далеких від розуміння державних інтересів. Звісно, далеко не всі там такі. Багато розумних, освічених, свідомих. Їх і випускають на ток-шоу та інтерв’ю для телебачення. Звісно, виборці голосували «слуг», виключно підтримуючи Зеленського, і тому саме Зеленський особисто несе всю відповідальність за їх діяльність, хоч у нас і начебто парламентсько-президентська країна.

І судді Конституційного суду, звісно ж. Бо якби вони не призначили дострокові парламентські вибори, то до кінця 2019 р. працював би уряд Гройсмана, а значить, з бюджетом все було би гаразд, і ми не мали б зараз цієї «дірки» в державних фінансах із перспективою дефолту країни, на якому так наполягає всім відомий бородатий олігарх-старший товариш Зе.

Увесь цей кавардак відбувається на тлі реваншу антимайданівських сил. «Перша кнопка Януковича» – Портнов – через своїх ставлеників має дуже сильний вплив на державні силові структури – ДБР та генпрокуратуру.

В’ятрович, Стерненко, Чорновіл – хто наступний? Тетяні суддя Вовк (той самий, так) виписав цілодобовий домашній арешт. Водночас одного з «омегівців», якого небезпідставно підозрюють у розстрілах на Майдані, взагалі звільняють від особистих обов’язків, тобто він навіть під домашнім арештом не перебував!

Погоджуюся із думкою колеги Сергія Руденка: дев’ять років тому Янукович посадив Юлію Тимошенко, і його доля була вирішена саме тоді. Розпочавши переслідування Тетяни Чорновіл, Зеленський передрікає собі аналогічний фінал.

Не знаю, що він там собі думає, але очевидно, на що розраховують проросійські сили. Вони розраховують на новий Майдан як фактор критичної нестабільності.
Якщо б я складав опис плану відокремлення півдня України, то він би мав приблизно такі риси.

Уявіть собі: ближче до зими країна перебуває в жахливому економічному стані – не вистачає грошей для виплати бюджетникам, держава не виконує свої обов’язки перед підрядниками, долар злетів до 40 грн/, малий і середній бізнес перебуває після пандемії в нокауті. Кожного тижня йдуть «посадки» майданівців, і не тільки в Києві, а по регіонах. Президент та уряд неспроможні стримати ситуацію. Рейтинг Зеленського і «СН» стрімко падає. Місцеві вибори в кращих традиціях епохи Януковича проходять з грандіозними порушеннями, і весь листопад у селах та містах тривають акції протесту, на які місцева влада не реагує. Протести помалу перекидаються до Києва.

В Харкові, Одесі, Маріуполі, інших ключових містах в облраду проходять радикально налаштовані антиукраїнські сили, які починають голосувати російську мову як регіональну та інші сепаратистські акти. У Києві спалахує Майдан. От тут і полетять криваві жаби з неба в зоні ОСС – загострення, провокації, наступ. Зеленський тікає в Італію в костюмі клоуна.

Далі – справа техніки.
В гру вступає Аваков, мета якого отримати всю повноту влади на території, яка залишилася за Україною. А це питання, тому що зараз промосковські пропагандисти активно просувають ідею, що «галицькі сепаратисти» намагаються підготувати підґрунтя для відокремлення Західної України. Доля Сумщини при таких розкладах залишається невідомою, але, швидше за все, якщо громадяни будуть активними, то регіон (можливо, не весь) залишиться під Києвом.

Такий розвиток подій і буде ціною, яку заплатить країна за вибір, що зробили 73% громадян рік тому, повіривши безвідповідальному, слабохарактерному, некомпетентному гарному хлопцю на прізвище Голобородько. Будьте пильними. До нових захоплюючих зустрічей. Життя прекрасне. У четвер Київ офіційно став містом із найбруднішим повітрям у світі. Але Зеленський тут уже ні до чого.