Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

В Сумах простятся с погибшим в АТО Александром Ткаченко

2,191

В понеділок, 14 липня о 11 годині в приміщенні театру драми та музичної комедії ім. Щепкіна Сумська міліція прощатиметься із своїм колегою, який загинув у зоні проведення антитерористичної операції на території Донецької області. Майор міліції Олександр Григорович Ткаченко, який за час несення служби у складі зведеного загону обласного УМВС врятував сотні людських життів, підірвався на протитанковій міні, встановленій бойовиками.
Того дня колона автомобілів з правоохоронцями вирушила «зачищати» територію нещодавно звільненого від терористів Сіверська. Потрібно було перевірити кожну адміністративну та житлову будівлю на предмет наявності вибухівки, підозрілих осіб, поспілкуватися із жителями, надати їм допомогу. В одній з машині разом із своїми Сумськими колегами їхав і Олександр. Несподівано для всіх стався вибух: автомобіль із правоохоронцем наїхав на залишений бойовиками «подарунок» – протитанкова міна була закладена прямо на центральній вулиці міста. « Сталося так, що саме Олександр опинився в епіцентрі вибуху – розповідає командир зведеного загону УМВС в Сумській області В’ячеслав Драновський, – його швидко доставили до лікарні, але поранення виявились не сумісними із життям. Неможливо передати словами все, що ми відчували в цей час. Олександр Ткаченко, без перебільшення, був душею нашого загону. Молоді співробітники називали його « батьком», «дідом», бо він і справді на цій війні був для них і наставником, і порадником , і батьком, і другом. Бували випадки, коли втома, великі фізичні та моральні навантаження виснажували, фактично валили з ніг і тут підключався він. Для кожного знаходив потрібне слово, жартував, підтримуючи бойовий дух. І це у свої 44 роки. Олександр говорив – в мене син такий, як вони. Я не можу допустити, щоб із цими дітьми щось сталося. І не допускав. Він завжди був першим там, де була небезпека. І навіть своєю смертю фактично врятував життя щонайменше 30 своїх колег, які їхали позаду нього. На рахунку цього чоловіка десятки знайдених мін, які залишили після себе бойовики і відповідно врятовані десятки чи навіть сотні людських життів. А ще Олександр був надзвичайно скромною людиною. Провідні засоби масової інформації нещодавно розповіли усьому світу, що в підвалі Будинку культури Миколаївки були звільнені 150 чоловік місцевих жителів, яких бойовики збирались використати в якості живого щита. Проте ім’я героя, завдяки кому це сталося так і залишилось за кадром. Знайшов цих людей наш Саша. А ще він був надзвичайно турботливим та чуйним. Коли звільняли населені пункти, перше , що робив Олександр Григорович – кидався допомагати місцевим жителям вирішувати їх проблеми. Комусь по господарству, а в переважній більшості підгодовував зголоднілих людей своїм пайком. Йому постійно телефонували жителі. І він постійно переймався їх проблемами. Він не гнався за славою, за нагородами , він думав про простий народ »
В органи внутрішніх справ Олександр прийшов десять років тому. Розпочав службу міліціонером окремого батальйону патрульно-постової служби Сумського міськвідділу. Потім – робота на оперативних посадах у підрозділах карного розшуку та боротьби з незаконним обігом наркотиків.
З травня 2011 року по лютий 2013 року – інспектор групи документування роти міліції особливого призначення „Беркут”, а до сьогодні – інспектор чергової частини спеціальної роти міліції УМВС України в Сумській області.
За довголітню сумлінну службу неодноразово заохочувався правами міністра внутрішніх справ України, керівництва УМВС області. Нагороджений медалями:«За сумлінну службу» 3 ступеня, «За доблесть і відвагу в службі карного розшуку України» 2 ступеня,«90 років карному розшуку України».
Завтра провести в останній путь міліціонера – героя та підтримати його дружину і сина прийдуть колеги та друзі, в серцях яких Олександр Ткаченко назавжди залишиться чудовою душевною людиною, чуйним товаришем, турботливим наставником, справжнім професіоналом і незламним патріотом України – тим самим «дідом» та «батьком», яким він був досі., – повідоомляє ЦГЗ УМВС в Сумській області.