Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Загиблий поліцейський став Почесним громадянином Сумського району

199

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток супротиву агресії військ окупантів, забезпечення державного суверенітету та територіальної цілісності України, відданість присязі українському народу звання «Почесний громадянин Сумського району» присвоєно заступнику начальника відділення поліції – начальнику слідчого відділення №4 (м.Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області підполковнику поліції Олегу Миколайовичу ЮРКУ (посмертно).

Олег ЮРКО народився 13 червня 1983 року в селі Чернеччина, що на Охтирщині Сумської області. У 2004 році здобув освіту за спеціальністю «Правознавство» у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Загальний стаж його роботи сягає більше двадцяти років.

За час проходження служби проявив себе як наполегливий та дисциплінований поліцейський, мав високу теоретичну та практичну підготовку, чим заслужив неабиякий авторитет у колективі та серед населення. Завжди прагнув до вдосконалення службової діяльності, постійно підвищував свій загальноосвітній та культурний рівень. В умовах сьогодення стійко переносив всі труднощі служби, завжди був відданий служінню українському народу.

З лютого 2024 року Олег ЮРКО обійняв посаду заступника начальника відділення поліції – начальника слідчого відділення №4 (м.Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області. Олег Миколайович особисто виїжджав на місця вчинення тяжких, особливо тяжких злочинів, у тому числі і на місця вчинення обстрілів ворожою технікою прикордонних територій Сумського району, де організовував роботу оперативно-слідчих груп на місцях подій. Зокрема, упродовж лютого місяця 2024 року він прийняв участь у проведенні десятьох оглядів місць обстрілів військами рф в населених пунктах, що близькі до кордону з ворогом.
27 лютого 2024 року Олег ЮРКО разом зі своїми колегами-поліцейськими здійснювали черговий огляд місця події та фіксували наслідки обстрілів, які нанесли російські загарбники напередодні по селу Хотінь Сумського району. На жаль, в той момент раптово стався повторний артилерійський обстріл, снаряд влучив на територію перебування поліцейських, в результаті чого Олег Миколайович зазнав поранень та загинув на місці події. Його тіло дістали з-під завалів.

Підполковник поліції Олег ЮРКО за період бойових дій продемонстрував високу ефективність своїх командирських дій, моральну стійкість та справжню особисту мужність захисника своєї країни.