Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

З Амстердаму — з перемогою повернувся юний IT-геній з Сумщини

712

Учень Стецьківської школи виграв міжнародний IT-конкурс

За статистикою, генії народжуються один раз на сто років. Можливо, це той самий випадок? Звичайний учень сільської школи свою мрію втілює в дійсність.

Євген РАДЬКО, учень 6-А класу Стецьківського ЗЗСО, мріє стати комп’ютерним генієм. Він відвідує в м. Сумах IT–школу KidIT лише один рік. Але за цей час досяг значних успіхів. Робота Євгена – комп’ютерна гра «Mission of the «NewWorld» була представлена на міжнародній ігровій конференції «White Nights» в Амстердамі 23 січня 2020 року. І Женя став переможцем у віковій категорії 11-12 років.

Хлопець працював над своєю роботою всього 2 тижні. Екологічна гра-квест має 3 рівні. На першому рівні Пес із майбутнього знищує ядерну зброю, на другому – озеленює планету, а на третьому – купує дороговартісні ліки, щоб урятувати тяжкохвору дівчинку.

Понад 200 людей тестували та оцінювали ігри дітей. На жаль, за сімейними обставинами Євген не зміг отримати свою нагороду особисто. Подарунки юному генію привезли його товариші по команді.

А вже перед виходом газети Женя разом зі своєю мамою побував у нас у редакції. Дуже засоромився, коли почали захоплюватися його перемогою, але це вже таке діло — треба звикати до публічності, бо переможців міжнародних конкурсів, тим більше у такому віці, у нас не дуже багато. І це вже не перше інтерв’ю Жені після перемоги — до цього був на телебаченні. А зараз про нього вже наперебій пишуть місцеві ЗМІ та сайти, показують по телебаченню та говорять на радіо. Каже, на першому інтерв’ю було страшно, а потім цікаво й круто. Але ж який розумник! Цілком спокійно та розсудливо говорить про те, що за два тижні написати таку гру, та ще й англійською мовою, це нормально. До речі, англійську мову наш переможець, як він сам говорить, знає на хорошому рівні — причому вивчав її не з допомогою репетиторів, а у школі — тут респект Стецьківській школі та вчителям англійської.

Євген Радько створив гру всього за два тижні. Її визнали кращою на міжнародній ігровій конференції

“Я займаюся у IT-школі вже рік. Прийшов туди з базовими заннями. Найперше – це розуміння того, як що має відбуватися, тобто логіка. Якщо розумієш логіку, то створити таку гру за два тижні — це нормально. Мені запропонувала спробувати це зробити моя вчителька із IT-школи Юлія Михайленко.

Спочатку я трохи сумнівався, а потім вирішив створювати цю гру. Мене підтримали батьки, яким подобаються всі мої проєкти. Я їм завжди показую все, що роблю. Підтримав вчитель інформатики у Стецьківській школі Михайло Юрійович Шульга, який сказав: “Це прикольно”. Гра створена на платформі скретч. Найголовніше було — це гарно подумати над тим, які зараз проблеми є у людства. Головний герой повинен бути найяскравішим. Мій Пес взятий з бібліотеки платформи, всіх інших героїв та фони мені довелося намалювати. Добре, що там є гарний вбудований редактор”, – розповідає Женя.

Ось так, виявляється, все просто — взяв героя, намалював інших, придумав завдання. Хто хоче перемогти у міжнародних конкурсах — користуйтеся порадами. Це, звичайно, жарти, але дуже імпонує, як розсудливо та виважено говорить Женя про свою роботу, про проблеми людства. До речі, ще про логіку — Женя захоплюється збиранням Кубіка Рубіка, каже, збирає за стандартними схемами, найкращий результат — 55 секунд. Хто хоче оцінити — спробуйте зібрати.

Гру, з якою Женя переміг на конкурсі, викладено на акаунті IT-школи, тож той, хто хоче погратися, може зайти на акаунт і зробити це. А в майбутньому у Жені є думка зробити альбом з власними невеликими та цікавими іграми. Поки що розмірковує над тим, як це зробити та реалізувати. У дорослому житті Женя бачить себе веб-дизайнером — вже зараз навчається цьому та навіть пробує робити сайти. На запитання, чи хоче залишитися в Україні чи поїхати працювати за кордон, відповідає так: “Звичайно, хочеться поїхати за кордон, але в Україні дуже круто!”

Анатолій Поляченко
Панорама №7-2020

Фото із сімейного архіву