Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Європейський суд з прав людини визнав «газову справу» політичним переслідуванням Юлії Тимошенко

152

Європейський суд своїм рішенням за другою скаргою Юлії Тимошенко підтвердив, що так звана «газова справа» проти неї була політично вмотивованою. Про це на брифінгу заявив народний депутат України, член фракції «Батьківщина» Сергій Власенко, коментуючи оприлюднене сьогодні рішення Європейського суду з прав людини.

«ЄСПЛ підтвердив, що Юлія Тимошенко була засуджена без будь-яких підстав, чим фактично визнав відсутність в її діях складу злочину», – сказав він.

За словами Власенка, своїм рішенням ЄСПЛ завершив впровадження, і тим самим поставив жирну крапку в так званій «газовій справі».

Він нагадав, що «у своїй скарзі Юлія Володимирівна ставила питання про політичні мотиви її ув’язнення, про відсутність будь-яких підстав для її кримінального переслідування».

Також у скарзі йшлося про порушенням інших, але основоположних статей Європейської конвенції з прав людини.

Сергій Власенко також наголосив, що Європейський суд визнав наявність фундаментальних порушень статті 6 Європейської конвенції з прав людини в частині переслідування невинної особи.

«По суті, ЄСПЛ визнав, що Юлія Тимошенко не скоювала ніяких злочинів у газовій сфері, що підтверджує висновок Верховного суду України в газовій справі», – заявив він.

За словами Власенка, «ми раді, що трирічна боротьба в ЄСПЛ закінчується визнанням очевидних фактів».

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини припинив розгляд другої скарги Юлії Тимошенко до України щодо її незаконного кримінального переслідування через газові контракти. Відповідне рішення було ухвалене 16 грудня 2014 року.

І.Д.