Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Все, що вам потрібно знати про системи очистки води: види, їх переваги і недоліки

79

Вода за своїми якостями здатна розчиняти в собі безліч різних домішок, часом дуже шкідливих. Позбавитись від них допомагають якісні та функціональні системи очищення питної води. Якщо не користуватися ними, воду з-під крана неможливо буде пити, а на сантехнічному та іншому побутовому обладнані будуть залишатися плями, воно буде частіше виходити з ладу. З огляду на якість очищення води, що надходить у наші оселі, системи очистки води для квартири та приватних будинків стають все більш необхідними у сучасних умовах.

Для чого необхідна фільтрація води?

Жахливий стан, постійні збої роботи водопроводів в Україні та застарілі централізовані очисні системи для води — всі ці фактори спричиняють багато проблем для кінцевого споживача. Вода, яка потрапляє до наших домівок, насичена шкідливими речовинами, серед яких:

 • Солі жорсткості — пересушують волосся та шкіру, сприяють появі піску та каменів у нирках. Утворюють накип на важливих елементах побутової техніки, що збільшує обсяг мийних засобів та може призвести до виходу пристроїв з ладу.
 • Бруд та іржа — залишаються на сантехніці та речах після прання, забивають фільтри та форсунки приладів.
 • Хлор — подразнює слизові оболонки, викликає сухість шкіри, проблеми з ЖКТ та нирками.

Тут перераховані лише основні домішки, але насправді їх може бути багато, це залежить від регіону та характеристик ґрунту.

Види та методи очищення води

Очищення води — це підготовка рідини для вживання у їжу та застосування у побутових цілях. Для цього використовують такі засоби:

 • Хлорування. Підходить для централізованого очищення, дозволяє позбутися від патогенних мікроорганізмів. Перевага складається в здатності швидко обробити велику кількість води. Недолік — надлишок хлору, який належить до шкідливих речовин.
 • Іонний обмін або пом’якшення. Рідина, що пропускається скрізь фільтри з іонною смолою, очищається від солей жорсткості. Одночасно смола віддає у воду іони натрію. Ця система фільтрування води широко застосовується як у побутових умовах, так і в промисловості. До недоліків належать витрати на заміну хімічних реагентів, невисока швидкість процесу очищення і необхідність утилізації використаних реагентів.
 • Адсорбція вугіллям. Дозволяє ефективно позбутися від різних хімічних сполук, газів та органічних речовин. Має широкий спектр застосування, але не видаляє зважені речовини та бактерії, які лише накопичуються у разі тривалого використання.
 • Дезінфекція ультрафіолетом. Ефективно знищує шкідливі бактерії та віруси, при цьому потребує додаткового очищення.
 • Зворотний осмос. Вода пропускається через напівпроникну мембрану, у якій залишається до 99% різних забруднень.

Якісна очисна система води використовує комплексну фільтрацію, в якій поєднується кілька різних методів очищення.

системи очистки води для квартири

Способи очищення води у побуті: переваги та недоліки

Для очищення води у побутових умовах використовуються такі прилади:

 • Фільтри-глечики. Найпростіші та найдешевші пристрої, які являють собою прозорі ємності зі змінним фільтром. Мають невелику ефективність та продуктивність. За один раз очищається 2-3 літри води. При несвоєчасній заміні картридж починає забруднювати рідину.
 • Фільтр-насадка на кран. Дозволяє позбавитися від бруду, іржі та мулу, але інші домішки так и залишаться у воді.
 • Проточні фільтри. Така система фільтрації води має кілька картриджів, які відрізняються за спеціалізацією. Так досягається комплексне очищення необмеженій кількості води.
 • Системи зворотного осмосу. Це обладнання є найпередовішим та найефективнішим серед сучасних аналогов. Воно забезпечує усунення до 99% усіх домішок та досягнення оптимального складу води. І ось де можна придбати такі системи очистки води: https://akvantis.com.ua.

Як обрати систему очищення води?

Перед вибором оптимальної системи фільтрування води треба зробити аналіз рідини, щоб визначити, які самі домішки у ній містяться.

На підставі цього обирається:

 • вид системи очищення (тип і кількість етапів фільтрації);
 • розмір обладнання (при цьому враховується обсяг споживання);
 • місце монтажу (треба врахувати доступ до підключення та промивки системи, необхідність підтримання температурного режиму тощо.

Akvantis — системи очистки води нового покоління

Якщо ви задумалися, як поліпшити якість води, радимо звернути увагу на системи, які пропонує компанія “Аквантис”. Підприємство виробляє власну продукцію, а також є офіційним представником провідних світових брендів Ековотер та Блювотер в Україні. Лінійка товарів фірми дає змогу зробити найзручніший вибір для вирішення будь-яких завдань.

При комплексному очищенні з використанням систем від “Аквантіс” вода позбувається будь-яких забруднень і стає ідеальним для споживання продуктом. Щоб обрати потрібну модель і комплектацію, просто перейдіть на сайт akvantis.com.ua та ознайомтеся із запропонованим асортиментом. Отримати детальні консультації та зробити замовлення можна просто на сайті.

Реклама