Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Ворог обстріляв одну з громад Сумщини

248

Сьогодні окупанти обстріляли два села у Хотінській громаді. Попередньо, агресор випустив 11 боєприпасів, повідомляють у Сумській ОВА. Жертв та руйнувань, на щастя, не зафіксовано.

Хроніки вторгнення за минулий тиждень

Вночі та вранці 31 липня росіяни обстріляли Краснопільську, Юнаківську, Білопільську, Великописарівську та Шалигинську громади. Всього зафіксовано 30 вибухів. Протягом дня було здійснено 28 ворожих обстрілів. Зафіксовано 164 вибухи. Обстріляно 17 населених пунктів у 8 громадах. У Середино-Будській громаді пошкоджений дах приватного зерносховища та подвір’я будинку. У Великописарівській поранено одну людину, пошкоджено чотири домогосподарства, у Новослобідській був пуск з гелікоптера двох ракет НАР. Внаслідок обстрілу пошкоджене домогосподарство.

Вночі та вранці 1 серпня росіяни обстріляли три населені пункти, зафіксований 21 вибух. За день росіяни обстріляли 22 населених пункти у 7 громадах Сумщини, зафіксовано 200 вибухів, повідомили в ОВА. Краснопільська громада – пошкоджено 2 приватні будинки, Есманська громада – з гелікоптера здійснено пуск 6 ракет. Внаслідок обстрілів пошкоджено складське приміщення приватного підприємства та трактор. Середино-Будська громада – пошкоджено приватний будинок.

Вночі 2 серпня у небі Сумщини був знищений російський БпЛА ”Шахед’. Про це повідомили в ОВА. Вночі та вранці росіяни сім разів обстрілювали Сумщину, зафіксовано 49 вибухів. росіяни обстріляли середмістя Краснопілля. За словами секретаря Краснопільської селищної ради Ірини Юхти, є значні пошкодження будинків мешканців селища, господарчих споруд. За день росіяни обстріляли 35 населених пунктів у 8 громадах Сумщини. Зафіксовано 184 вибухи, повідомили в ОВА. У Есманській громаді пошкоджено дорожнє покриття. Загалом у результаті обстрілів пошкоджено 18 житлових будинків, гараж, авто, внутрішньобудинковий газопровід та дорожнє покриття.

Вночі та вранці 3 серпня росіяни обстріляли Краснопільську та Юнаківську громади. За день росіяни обстріляли 18 населених пунктів у 9 громадах Сумської області, зафіксовано 165 вибухів, повідомили в ОВА. Без жертв та руйнувань.

Вночі та вранці 4 серпня росіяни двічі обстріляли Хотінську громаду, зафіксовано 11 вибухів. Протягом дня на Сумщині було зафіксовано 100 вибухів. Усього росіяни обстріляли 13 населених пунктів області у 9 громадах, повідомили в ОВА. Хотінська громада – був пуск трьох ракет, пошкоджений приватний будинок. Новослобідська громад – внаслідок обстрілу пошкоджено два приватних будинки та лінію електромереж. Юнаківська громада -поранення отримали дві жінки. Загалом пошкоджено дев’ять житлових будинків, будівлю агрофірми, автівку, трактор та лінії електромереж.

5 серпня росіяни обстріляли 13 населених пунктів у семи громадах Сумщини, зафіксовано 119 вибухів. У Новослобідській громаді загинула цивільна людина – 61-річний житель с. Манухівка. Він отримав смертельне поранення на власному подвір’ї.

За ніч та ранок 6 серпня росіяни завдали 19 ударів по шести населених пунктах Сумщини.Під обстрілами були Білопільська, Хотінська, Юнаківська та Середино-Будська громади. Протягом дня обстріляли сім громад Сумщини, зафіксовано 139 вибухів. У Середино-Будській громаді пошкоджені господарча будівля, паркан, мопед, у Хотінській громаді пошкоджень зазнали два домогосподарства.

Анатолій Поляченко, Панорама, №32-2023