Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Володимир Горох отримав Премію Григорія Сковороди

240

 

Директору КНП СОР “Сумська обласна клінічна лікарня” Володимиру ГОРОХУ  присуджена Міжнародна літературно-мистецька премія ім. Григорія Сковороди за участь в організації культурних заходів, підтримці народних фольклорних колективів та популяризація культурної спадщини Сумщини та Кролевеччини.

Премію було засновано в 1991 році у відповідь на варварське розбиття погруддя Григорія Сковороди в Чорнухах, на його батьківщині. Перше вручення премії відбулося в 1992 році.

Щороку премія вручалася на сковородинівських вечорах за участю провідних митців України – її лауреатів та державних діячів. Лауреатами премії імені світового мислителя-українця стали митці дванадцяти країн світу (до речі, вони є на всіх материках земної кулі!), провідні майстри і колективи культури України, зокрема, Дмитро Гнатюк, Борис Олійник, Ольга Чубарева, Юрій Мушкетик, Євдокія Колесник, Микола Кіщук, Володимир Чепелик, квартети «Явір», «Гетьман» і ще багато славних зірок нашої духовності. З 2019 року, під час пандемії, а потім у зв’язку з воєнними діями на сході України, оргкомітет премії припинив роботу журі – подання на присудження премії не розглядалися три роки.

На цьогорічному зібранні оргкомітет прийшов до думки: ми обов’язково переможемо! А щоб перемогти – потрібно боротися. А щоб боротися і перемагати – треба жити повнокровним життям. А без культури такого життя не буває. Тому  повернулися до 2019 року і розглянули всі подання на присвоєння звання Лауреата Міжнародної премії імені Григорія Сковороди за три минулі роки. Лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди визнали директора КНП СОР “Сумська обласна клінічна лікарня” Володимира Гороха. Вітаємо лауреата! Щоб перемагати – потрібно жити!

 

ІД